AKTUALNOŚCI

KOMUNIKATY

Komers 2019

Nasza szkoła od września dołączy

do #SuperKoderów oraz #MegaMisji!

 

 

#SuperKoderzy to program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8,

w tym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W czasie cyklu zajęć prowadzonych na lekcjach poszczególnych przedmiotów uczniowie poznają podstawowe zasady programowania, jednocześnie wykonując zadania zgodne z podstawą programową danego przedmiotu.

 

 

#SuperKoderzy uczą się grać na bananach, programować stację pogodową, tworzyć interaktywne multimedialne reportaże, a nawet własne strony internetowe czy gry dla robotów.

 

MegaMisja to program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 1-3. W czasie zajęć prowadzonych przez 10 miesięcy nauki w szkole uczniowie poznają zasady bezpiecznego i kreatywnego korzystania z internetu. Uczą się m.in. jak zrobić dobre zdjęcie, jak legalnie skorzystać z internetowych źródeł czy jak przeprowadzić kampanię społeczną.

 

Nasza szkoła rozpocznie zajęcia MegaMisji we wrześniu, jako jedna ze 150 szkół, które zwyciężyły

w tegorocznej rekrutacji. Dotychczas z programu skorzystało już 800 szkół w całej Polsce.

Za nami dwa wspaniałe dni w teatrze!

 

Dziękujemy wszystkim za przybycie na spektakl "Piotruś Pan", w którym występowały dzieci

oraz nauczyciele z Naszej Szkoły!

Best Preparation

Centre Awards

Best Preparation Centre Awards - ogłoszenie wyników

Nasza Szkoła

najlepsza w Polsce!

Z przyjemnością informujemy, że jury, któremu przewodniczył Guy Chapman, Head of Schools, Cambridge Assessment English wybrało następujących zwycięzców w poniższych kategoriach:

 

Best Cambridge English Exams User: Winner

NSP ‘Nasza Szkola’ Opole

 

Best Newcomer: Winner

SP ‘Akademia Żaków’ Bielsko-Biała

 

Best Cambridge English Books User: Winner

‘English Live’ Łódź

 

Zwycięzcy spędzą pod koniec marca dwa dni w Cambridge, w Wielkiej Brytanii,

w towarzystwie laureatów konkursu z pięciu innych krajów Europy.

 

Gratulujemy Szkołom laureatom i Szkołom wyróżnionym!

WYDARZEŃ SZKOLNYCH

WRZESIEŃ

Czytaj więcej

PAŹDZIERNIK

Czytaj więcej

LISTOPAD

Czytaj więcej

GRUDZIEŃ

Czytaj więcej

STYCZEŃ - LUTY

Czytaj więcej

BIAŁA SZKOŁA

 

 

W sobotę - 12 stycznia 2019 r. zakończyliśmy pobyt na Białej Szkole. Było wspaniale! Nasi uczniowie szlifowali swoje umiejętności narciarskie oraz snowboardowe na stokach jednego z  największych

w Polsce ośrodków narciarskich - w Białce Tatrzańskiej, pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorów oraz nauczycieli.

 

Jednocześnie mieli okazję do niezapomnianych przeżyć oraz radosnego wspólnego działania w gronie rówieśników. Po raz kolejny udało Nam się połączenie nauki, zabawy i uprawiania zimowych sportów w jedną całość. Uczestnictwo w Białej Szkole przyniosło Nam mnóstwo pozytywnej energii i satysfakcji.

 

Dziękujemy za uczestnictwo w tegorocznej edycji Białej Szkoły

i życzymy aktywnego wykorzystania sezonu narciarskiego 2018/19.

Początek roku to również dla Nas pasmo sukcesów.

 

Nasza Szkoła jako jedyna szkoła z Opola i jedna z dziesięciu w całej Polsce dostała się do finału ogólnopolskiego konkursu Nauka dla Ciebie organizowanego przez Centrum Nauki KOPERNIK, otrzymując tytuł Finalisty.

 

Uczniowie stanęli przed wyzwaniem przeprowadzenia własnego projektu badawczego i wykonania pomocy naukowej. W ramach projektu – uczniowie klasy 7a skonstruowali pomoc „EksperymentaTOR”  która pokazuje przejście od równi pochyłej do cykloidy i prowokuje uczniów do samodzielnego zbadania - jak skonstruować najszybszy tor ruchu? Pomoc naukowa będzie pokazana na początku listopada i rozpocznie w Naszej Szkole cały cykl podobnych działań. Uczniowie już są w trakcie opracowywania kolejnych mini-stacji badawczych, które staną w różnych miejscach szkoły.

 

Z sukcesem zakończył się również udział naszych uczniów w rozgrywkach sportowych – zajęliśmy trzecie miejsce w halowej piłce nożnej a nasza reprezentacja w Mistrzostwach Opola w Szachach Drużynowo okazała się bezkonkurencyjna! Zdobyli pierwsze miejsce drużynowo i indywidualnie – na szachownicach okazali się również najlepsi. Serdecznie gratulujemy sukcesu i będziemy trzymać kciuki  na poziomie wojewódzkim!

 

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - -

Z nieukrywaną radością oraz dumą w październiku  przyjęliśmy informację o uzyskaniu przez dwójkę naszych uczniów z klas ósmych – Olę oraz Piotra stypendium Marszałka  w ramach programu stypendialnego Samorządu Województwa Opolskiego WSPIERAMY NAJLEPSZYCH. To ogromne wyróżnienie i nagroda za wytrwałe rozwijanie swoich pasji naukowych. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Od października Naszą Szkołę systematycznie odwiedzają studenci z Uniwersytetu Opolskiego, uczestnicząc
w zajęciach pokazowych w klasach młodszych. Jest to dla Nas ogromny zaszczyt, że zostaliśmy wybrani przez wykładowców Uniwersytetu jako wiodąca innowacyjna placówka, której pracę należy w ramach praktyk studenckich pokazać przyszłym nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej oraz języka angielskiego.

- - - - - - - - - - - - - - - - - -

Szkoła – jako placówka – również nie stoi w miejscu. Od września z powodzeniem funkcjonują w szkole dwa oddziały przedszkolne, wznowiliśmy działalność Szkółki Tenisowej a także zainicjowaliśmy powstanie popołudniowej  Szkoły Językowej – NSZ English School, która ma już swoich pierwszych uczniów! Na podwórku szkolnym pojawiły się ławeczki  oraz dwa miejsca do zabaw dla najmłodszych. Klasy czwarte doczekały się swoich metalowych kolorowych szafek w szatni a sala chemiczna wzbogacona została o stoły do prac laboratoryjnych dla uczniów. Na hali gimnastycznej przybyło nowiusieńkiego sprzętu sportowego do gier zespołowych.

 

Początek listopada zapowiada się pracowicie, ponieważ mamy w planie przeprowadzenie etapu szkolnego  konkursów przedmiotowych oraz oczywiście świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Przepiękną gazetkę już można podziwiać w holu głównym szkoły.

 

Zapraszamy do śledzenia na bieżąco naszej pracy.

- Dyrekcja NSP Nasza Szkoła

Podsumowanie roku szkolnego 2017/18

 

Rok szkolny 2017/18 dobiegł końca. Był to dla Naszej Szkoły czas kreatywnych działań, dużych inwestycji oraz intensywnych zmian. Reforma oświaty spowodowała, że Nasza Szkoła od września 2017 r.  przekształciła się w ośmioletnią szkołę podstawową.

 

To dla Nas wspaniała zmiana – obserwowanie i wpływanie na rozwój Naszych Uczniów jeszcze przez dwa lata, otworzyło przed nami wiele nowych możliwości, m.in. w działalności edukacyjnej i współpracy międzynarodowej oraz pozwoliło na realizowanie ciekawych projektów dla młodzieży, zintensyfikowanie pracy wolontariackiej czy też wprowadzenie  tutoringu.

W roku szkolnym 2017/18 Nasza Szkoła była beneficjentem wielu projektów ogólnopolskich, zachowując miejsce w czołówce szkół i instytucji oświatowych w kraju. Nasze największe sukcesy to przede wszystkim osiągnięcia uczniów w wielu konkursach wiedzy, zawodach sportowych i przeglądach artystycznych.

 

––––––––––––––––––––

W tym roku szkolnym Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych nasi uczniowie zdobyli 8 tytułów laureata oraz 8 tytułów finalisty. Za wybitne osiągnięcia w nauce 8 uczniów Naszej Szkoły otrzymało Odznakę Opolskiego Orła.

–––––––––––––––––––––

Cieszą nas również bardzo wysokie wyniki egzaminów CAMBRIDGE ENGLISH na wszystkich poziomach od Starters (Pre A1) do PET (B1) oraz indywidualne pozaszkolne osiągnięcia uczniów.  Staramy się rozwijać pasje i talenty dzieci i każdy - nawet najmniejszy sukces w codziennej mozolnej pracy ucznia - jest dla Nas wielką sprawą! Gratulujemy i dziękujemy wszystkim

Uczniom oraz ich Nauczycielom i Rodzicom za tak wspaniały rok, który dodał Naszej Szkole skrzydeł! Oto nasze najważniejsze osiągnięcia szkoły, jako placówki:

 

 • LAUREAT KONKURSU: EKOODKRYWCY V
  - za projekt Let’s explore the weather together
 • LAUREAT KONKURSU: PROJEKT Z KLASĄ
  – TYTUŁ: SZKOŁA DOBRZE ZAPROJEKTOWANA za projekt Filmem nakręceni czyli nie daj się nag(b)rać
 •  LAUREAT KONKURSU: BYĆ JAK IGNACY
  – TYTUŁ: NAUKOWA SZKOŁA IGNACEGO - za projekt – Autorski zestaw gier dydaktycznych promujących polskich naukowców.
 • LAUREAT KONKURSU: PO STRONIE NATURY w kategorii EKOINNOWACJA
  za projekt RoboPet i Komnata Recyklingu – innowacyjny program warsztatów ekologicznych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii oraz idei FabLab
 •  WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE: ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO
 •  WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE:  DRUŻYNA ENERGII

 

––––––––––––––––––––

 

W roku szkolnym 2017/18 zainwestowaliśmy również w rozwój infrastruktury i wyposażenia szkoły. W lutym 2018 r. oddaliśmy do użytku nowe skrzydło szkoły wraz z salą gimnastyczną, dzięki czemu szkoła wzbogaciła się o 6 sal przedmiotowych, szatnię dla klas starszych, zaplecze sanitarne, zaplecze dla sali gimnastycznej oraz salę z kortem tenisowym – łączna dodatkowa powierzchnia to ok. 1400 m². Teren zielony przy szkole został zrekultywowany – po wakacjach będzie już można korzystać z jego uroków. Wyposażyliśmy szkołę w 22 tablety dla klas młodszych, 2 laptopy, rzutnik i ekran, 2 ekrany interaktywne, drukarkę, kamerę cyfrową, aparat cyfrowy ze statywem, interaktywny czujnik wielofunkcyjny – e-laboratorium.

Nasza Szkoła’2018

- łączna powierzchnia użytkowa – 2400 m²

Podczas wakacji zostanie przygotowana do użytku nowoczesna terminalowa sala komputerowa na 22 stanowiska oraz pracownia chemiczna wyposażona w osprzęt, odczynniki oraz podstawowe narzędzia i pomoce do przeprowadzania doświadczeń.

Podczas wakacji będą prowadzone bardzo intensywne prace remontowe w starszej części szkoły, m.in. całkowita wymiana systemu grzewczego, udrożnienie hydrantów przeciwpożarowych, wymiana oświetlenia w salach lekcyjnych oraz remont 3 sal

z przeznaczeniem na oddziały przedszkolne (ok. 120 m²). Wszystkie klasy w głównym budynku szkoły, w tym również jadalnia i świetlica - również przejdą gruntowny remont.

Pierwszy dzwonek kolejnego roku szkolnego zabrzmi we wrześniu w szkole, która z dnia na dzień nabiera nowego blasku, czekając na powrót roześmianych i wypoczętych Uczniów

i Nauczycieli.

 

Życzymy wszystkim wielu radości i sukcesów

w roku szkolnym 2018/2019.

 

Dyrekcja NSP Nasza Szkoła

1

2