AKTUALNOŚCI

KOMUNIKATY

KRONIKA WYDARZEŃ SZKOLNYCH

LISTOPAD 2018

 

 

Listopad to miesiąc, który w Naszej Szkole przebiegał pod znakiem konkursów oraz … magicznych chwil, których nie brakowało!

 

Jesień rozpoczęliśmy „maratonem konkursowym” a to za sprawą odbywających się szkolnych etapów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych z języka polskiego, matematyki, historii oraz języków obcych – angielskiego oraz niemieckiego. We wszystkich konkursach uczestniczyło wielu chętnych uczniów z klas 6-8 i okazało się, że w każdym z przedmiotów będziemy mieli swoich reprezentantów na etapie miejskim. Już dziś zaciskamy kciuki i trzymamy je za sukces  uczniów Naszej Szkoły w styczniu!

 

 

Poza etapem szkolnym konkursów wojewódzkich odbył się również konkurs matematyczny Alfik oraz konkursy szkolne związane z programem pracy szkoły. Wielkie sukcesy natomiast odnieśliśmy
w konkursach i zawodach sportowych. Nasi reprezentanci zdobyli  I miejsce w Mistrzostwach Opola
w Szachach Drużynowo oraz II miejsce w Mistrzostwach Opola w Badmingtonie Drużynowo w kategorii chłopców.

 

Niecodziennym osiągnięciem jest zajęcie przez naszego reprezentanta II miejsca w Olimpiadzie Wiedzy o Pożarnictwie, w której starowaliśmy po raz pierwszy! Tradycyjnie już osiągnęliśmy wysokie lokaty w Opolskiej Lidze Robotów, gdzie nasze drużyny zajęły I miejsce w kategorii Lego Sumo oraz lokatę tuż za podium w kategorii Lego Way Finder. Bardzo się cieszymy z tych osiągnięć na polu sportowej rywalizacji a ich zdobywcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Nasza Szkoła z wielkim zaangażowaniem uczestniczy w różnorodnych projektach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. W listopadzie udało Nam się zrealizować zadania z Akademii Bezpiecznego Puchatka oraz przystąpić do tradycyjnego już w Naszej Szkole projektu międzynarodowego e-Twinning związanego z wymianą kartek świątecznych ze szkołami z całej Europy. Przystąpiliśmy do  konkursu wydawnictwa Nowa Era:  Projekt z klasą, z programem  „BAJKI DRUKOBOTÓW”. Zgłosiliśmy Naszą Szkołę do projektu BYĆ JAK IGNACY oraz Bądźmy Poszukiwaczami Autorytetu. Klasy drugie brały udział w warsztatach: NIEWIDOMY KOLEGA? MÓJ DOBRY PRZYJACIEL, A JA JUŻ WIEM JAK MU POMAGAĆ organizowanych przez Fundację Szansa dla Niewidomych. Próbowaliśmy również swoich sił w konkursie Dzieciaki do Rakiet, promując naukę gry w tenisa.

 

Naszym priorytetowym konkursem w listopadzie była szósta edycja EKOODKRYWCÓW. Szkolny projekt pt.: Wodna Eko-Awangarda otrzymał nominację do FINAŁU i znalazł się w grupie 15 projektów z całej Polski, które walczą o pierwsze miejsce – mamy nadzieję, że będziemy to właśnie My!

 -----  KONKURSY PRZEDMIOTOWE   -----

W listopadzie z wielkim zaangażowaniem realizowaliśmy program pracy szkoły NAUKA JEST WSZĘDZIE. Co tydzień proponowaliśmy uczniom i rodzicom zabawę z rzeczywistością rozszerzoną AR oraz kodami QR – za pośrednictwem  własnoręcznie wykonanych przez nauczycieli plakatów. Na holu głównym stanęły nasze pierwsze stacje badawcze, za pomocą których uczniowie samodzielnie badali różnorodne zjawiska fizyczne tj.: ruch po cykloidzie, magnetyzm ciał  oraz właściwości ciał – tym razem rodzaje drewna i sklejek . Zabawa połączona z nauka była wspaniałym doświadczaniem świata! Już są tworzone przez uczniów kolejne pomoce naukowe i stacje badawcze, które pomogą nam zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość.

 

Początek listopada był poświęcony 100-leciu Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Była wspaniała gazetka z prac plastycznych uczniów, odbyły się specjalne lekcje o patriotyzmie oraz spotkanie klas poświęcone polskiej drodze do niepodległości. Na terenie szkoły pojawiły się kody QR, których odczytanie gwarantowało utrwalenie sobie wiedzy o Polsce.

 

Życie szkoły rozkwitło! Ukonstytuował się Samorząd Szkolny, który już podjął pierwsze zadania. Hucznie obchodziliśmy Andrzejki – klasy młodsze podczas zabawy Andrzejkowej, klasy ósme w trakcie szalonej dyskoteki natomiast klasy 4-7 podczas Biwaku Andrzejkowego. Wróżbom i zabawom nie było końca, a noc spędzona w szkole będzie jedną z tych, o których pamięta się przez całe życie!

Przed nami zaczarowany miesiąc – grudzień pełen radości i świątecznego nastroju. Już cieszymy się na to, co Nas spotka!

 

Zapraszamy do śledzenia na bieżąco pracy Naszej szkoły na naszym szkolnym FB oraz na stronie.

 

- Dyrekcja NSP Nasza Szkoła

 

 -----  SAMORZĄD   -----

 -----  STACJE BADAWCZE   -----

 -----  ZAWODY SPORTOWE   -----

 -----  KARTKI ŚWIĄTECZNE   -----

 -----  BIWAK ANDRZEJKOWY   -----

 -----  BIWAK MIKOŁAJKOWY   -----

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

WRZESIEŃ/ PAŹDZIERNIK 2018

 

 

Rozpoczął się kolejny rok szkolny! Tym razem zapraszamy Naszych Uczniów do wielkiej przygody z nauką. Tegoroczny program pracy Naszej Szkoły nosi nazwę –  „Science is everywhere”  i  prowokuje uczniów do odkrywania świata wokół siebie przez pryzmat różnych, przeplatających się wzajemnie dziedzin nauki.

 

Program składa się z dwóch części – semestr pierwszy będzie przebiegał pod hasłem – Nauka jest wszędzie!  - a semestr drugi poświęcimy na poznawanie „Twarzy Nauki” czyli postaci związanych

z odkryciami i wynalazkami z różnych dziedzin. Jak zwykle planujemy wiele ciekawych wydarzeń, wprowadzamy nowinki technologiczne do szkoły oraz pobudzamy uczniów do kreatywności.

 

Będziemy również promować doświadczalne poznawanie świata – za pomocą interaktywnych plakatów wykonanych w aplikacji z rzeczywistości rozszerzonej oraz eksponując skonstruowane przez uczniów pomoce naukowe.

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

Minęły pierwsze dwa miesiące nauki, a już tak wiele w szkole się wydarzyło! O naszej codziennej pracy

w klasach - informujemy na bieżąco za pomocą naszego FaceBooka, natomiast warto opowiedzieć również o najważniejszych wydarzeniach ogólnoszkolnych, których nie brakuje!

 -----  Wycieczki z KULTURĄ   -----

Klasy 7ab oraz 6a zwiedziły okolice Karpacza i Pragę.

Uczniowie klas piątych „podbijali” Kraków, Wieliczkę  i Ojcowski Park Narodowy, natomiast klasy czwarte rozkoszowały się urokami Torunia i okolic. Również klasy młodsze miały swoje wycieczkowe dni – klasa trzecia poznawała Wrocław z perspektywy Krasnali, a klasy drugie poszukiwały drogocennego kruszca

w Złotym Stoku. Wszystkie wycieczki były zorganizowane w ramach naszego cyklu WYCIECZKI

Z KULTURĄ i miały na celu nie tylko rozrywkę, ale przede wszystkim wartości poznawcze i dziedzictwo kulturowe ciekawych okolic Polski i Europy.

We wrześniu świętowaliśmy w klasach Dzień Chłopaka

– wszyscy nasi mali i duzi Panowie byli wówczas na piedestale – to dla Nich były niespodzianki, uśmiechy i prezenty. W październiku obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej, podczas którego uczniowie uczcili wszystkich swoich Nauczycieli. Były kwiaty, słodkości – a przede wszystkim słowa podziękowania za codzienna pracę. Tego dnia rozpoczęła się również kampania do Samorządu Szkolnego, zakończona wyborami w dniu 25 października. Głosami uczniów klas 4-8 został wybrany Samorząd, który rozpoczyna od listopada swoją aktywną działalność – już nie możemy się doczekać ! Wraz z Samorządem powstaje Klub Wolontariusza zajmujący się promowaniem wolontariatu, tutoringu rówieśniczego oraz działalności charytatywnej na terenie szkoły.

W październiku klasy 3-5 uczestniczyły w warsztatach dotyczących bezpieczeństwa w sieci – jest to temat bardzo ważny we współczesnym wychowaniu. Przed nami kolejne spotkania oraz warsztaty dla Rodziców dotyczące tej tematyki. Jednocześnie w szkole obchodziliśmy Tydzień Kodowania – jak co roku włączając się w międzynarodową inicjatywę CodeWeek, promująca naukę programowania wśród dzieci i młodzieży. Dzięki  naszej nowoczesnej terminalowej pracowni komputerowej, wyposażonej m.in. w drukarkę 3D, możemy realizować nawet najśmielsze projekty informatyczne dzieci. Początek roku szkolnego to także  tradycyjne już obchody Międzynarodowego Dnia Tabliczki Mnożenia oraz Dnia Kropki.

Początek roku to również dla Nas pasmo sukcesów.

 

Nasza Szkoła jako jedyna szkoła z Opola i jedna z dziesięciu w całej Polsce dostała się do finału ogólnopolskiego konkursu Nauka dla Ciebie organizowanego przez Centrum Nauki KOPERNIK, otrzymując tytuł Finalisty.

 

Uczniowie stanęli przed wyzwaniem przeprowadzenia własnego projektu badawczego i wykonania pomocy naukowej. W ramach projektu – uczniowie klasy 7a skonstruowali pomoc „EksperymentaTOR”  która pokazuje przejście od równi pochyłej do cykloidy i prowokuje uczniów do samodzielnego zbadania - jak skonstruować najszybszy tor ruchu? Pomoc naukowa będzie pokazana na początku listopada i rozpocznie w Naszej Szkole cały cykl podobnych działań. Uczniowie już są w trakcie opracowywania kolejnych mini-stacji badawczych, które staną w różnych miejscach szkoły.

 

Z sukcesem zakończył się również udział naszych uczniów w rozgrywkach sportowych – zajęliśmy trzecie miejsce w halowej piłce nożnej a nasza reprezentacja w Mistrzostwach Opola w Szachach Drużynowo okazała się bezkonkurencyjna! Zdobyli pierwsze miejsce drużynowo i indywidualnie – na szachownicach okazali się również najlepsi. Serdecznie gratulujemy sukcesu i będziemy trzymać kciuki  na poziomie wojewódzkim!

 

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - -

- - - - - - - - - - - - - - - - - -

Z nieukrywaną radością oraz dumą w październiku  przyjęliśmy informację o uzyskaniu przez dwójkę naszych uczniów z klas ósmych – Olę oraz Piotra stypendium Marszałka  w ramach programu stypendialnego Samorządu Województwa Opolskiego WSPIERAMY NAJLEPSZYCH. To ogromne wyróżnienie i nagroda za wytrwałe rozwijanie swoich pasji naukowych. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Od października Naszą Szkołę systematycznie odwiedzają studenci z Uniwersytetu Opolskiego, uczestnicząc
w zajęciach pokazowych w klasach młodszych. Jest to dla Nas ogromny zaszczyt, że zostaliśmy wybrani przez wykładowców Uniwersytetu jako wiodąca innowacyjna placówka, której pracę należy w ramach praktyk studenckich pokazać przyszłym nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej oraz języka angielskiego.

- - - - - - - - - - - - - - - - - -

Szkoła – jako placówka – również nie stoi w miejscu. Od września z powodzeniem funkcjonują w szkole dwa oddziały przedszkolne, wznowiliśmy działalność Szkółki Tenisowej a także zainicjowaliśmy powstanie popołudniowej  Szkoły Językowej – NSZ English School, która ma już swoich pierwszych uczniów! Na podwórku szkolnym pojawiły się ławeczki  oraz dwa miejsca do zabaw dla najmłodszych. Klasy czwarte doczekały się swoich metalowych kolorowych szafek w szatni a sala chemiczna wzbogacona została o stoły do prac laboratoryjnych dla uczniów. Na hali gimnastycznej przybyło nowiusieńkiego sprzętu sportowego do gier zespołowych.

 

Początek listopada zapowiada się pracowicie, ponieważ mamy w planie przeprowadzenie etapu szkolnego  konkursów przedmiotowych oraz oczywiście świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Przepiękną gazetkę już można podziwiać w holu głównym szkoły.

 

Zapraszamy do śledzenia na bieżąco naszej pracy.

- Dyrekcja NSP Nasza Szkoła

Podsumowanie roku szkolnego 2017/18

 

Rok szkolny 2017/18 dobiegł końca. Był to dla Naszej Szkoły czas kreatywnych działań, dużych inwestycji oraz intensywnych zmian. Reforma oświaty spowodowała, że Nasza Szkoła od września 2017 r.  przekształciła się w ośmioletnią szkołę podstawową.

 

To dla Nas wspaniała zmiana – obserwowanie i wpływanie na rozwój Naszych Uczniów jeszcze przez dwa lata, otworzyło przed nami wiele nowych możliwości, m.in. w działalności edukacyjnej i współpracy międzynarodowej oraz pozwoliło na realizowanie ciekawych projektów dla młodzieży, zintensyfikowanie pracy wolontariackiej czy też wprowadzenie  tutoringu.

W roku szkolnym 2017/18 Nasza Szkoła była beneficjentem wielu projektów ogólnopolskich, zachowując miejsce w czołówce szkół i instytucji oświatowych w kraju. Nasze największe sukcesy to przede wszystkim osiągnięcia uczniów w wielu konkursach wiedzy, zawodach sportowych i przeglądach artystycznych.

 

––––––––––––––––––––

W tym roku szkolnym Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych nasi uczniowie zdobyli 8 tytułów laureata oraz 8 tytułów finalisty. Za wybitne osiągnięcia w nauce 8 uczniów Naszej Szkoły otrzymało Odznakę Opolskiego Orła.

–––––––––––––––––––––

Cieszą nas również bardzo wysokie wyniki egzaminów CAMBRIDGE ENGLISH na wszystkich poziomach od Starters (Pre A1) do PET (B1) oraz indywidualne pozaszkolne osiągnięcia uczniów.  Staramy się rozwijać pasje i talenty dzieci i każdy - nawet najmniejszy sukces w codziennej mozolnej pracy ucznia - jest dla Nas wielką sprawą! Gratulujemy i dziękujemy wszystkim

Uczniom oraz ich Nauczycielom i Rodzicom za tak wspaniały rok, który dodał Naszej Szkole skrzydeł! Oto nasze najważniejsze osiągnięcia szkoły, jako placówki:

 

 • LAUREAT KONKURSU: EKOODKRYWCY V
  - za projekt Let’s explore the weather together
 • LAUREAT KONKURSU: PROJEKT Z KLASĄ
  – TYTUŁ: SZKOŁA DOBRZE ZAPROJEKTOWANA za projekt Filmem nakręceni czyli nie daj się nag(b)rać
 •  LAUREAT KONKURSU: BYĆ JAK IGNACY
  – TYTUŁ: NAUKOWA SZKOŁA IGNACEGO - za projekt – Autorski zestaw gier dydaktycznych promujących polskich naukowców.
 • LAUREAT KONKURSU: PO STRONIE NATURY w kategorii EKOINNOWACJA
  za projekt RoboPet i Komnata Recyklingu – innowacyjny program warsztatów ekologicznych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii oraz idei FabLab
 •  WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE: ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO
 •  WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE:  DRUŻYNA ENERGII

 

––––––––––––––––––––

 

W roku szkolnym 2017/18 zainwestowaliśmy również w rozwój infrastruktury i wyposażenia szkoły. W lutym 2018 r. oddaliśmy do użytku nowe skrzydło szkoły wraz z salą gimnastyczną, dzięki czemu szkoła wzbogaciła się o 6 sal przedmiotowych, szatnię dla klas starszych, zaplecze sanitarne, zaplecze dla sali gimnastycznej oraz salę z kortem tenisowym – łączna dodatkowa powierzchnia to ok. 1400 m². Teren zielony przy szkole został zrekultywowany – po wakacjach będzie już można korzystać z jego uroków. Wyposażyliśmy szkołę w 22 tablety dla klas młodszych, 2 laptopy, rzutnik i ekran, 2 ekrany interaktywne, drukarkę, kamerę cyfrową, aparat cyfrowy ze statywem, interaktywny czujnik wielofunkcyjny – e-laboratorium.

Nasza Szkoła’2018

- łączna powierzchnia użytkowa – 2400 m²

Podczas wakacji zostanie przygotowana do użytku nowoczesna terminalowa sala komputerowa na 22 stanowiska oraz pracownia chemiczna wyposażona w osprzęt, odczynniki oraz podstawowe narzędzia i pomoce do przeprowadzania doświadczeń.

Podczas wakacji będą prowadzone bardzo intensywne prace remontowe w starszej części szkoły, m.in. całkowita wymiana systemu grzewczego, udrożnienie hydrantów przeciwpożarowych, wymiana oświetlenia w salach lekcyjnych oraz remont 3 sal

z przeznaczeniem na oddziały przedszkolne (ok. 120 m²). Wszystkie klasy w głównym budynku szkoły, w tym również jadalnia i świetlica - również przejdą gruntowny remont.

Pierwszy dzwonek kolejnego roku szkolnego zabrzmi we wrześniu w szkole, która z dnia na dzień nabiera nowego blasku, czekając na powrót roześmianych i wypoczętych Uczniów

i Nauczycieli.

 

Życzymy wszystkim wielu radości i sukcesów

w roku szkolnym 2018/2019.

 

Dyrekcja NSP Nasza Szkoła