AKTUALNOŚCI

KOMUNIKATY

Praca nad projektem Rap'n'learn trwa w najlepsze!

Rozpoczęliśmy prace

z programowaniem i kodowaniem

Piękne lapbooki

Dzień Chłopaka

Czytam z klasą lekturki spod chmurki

Dzień Edukacji Narodowej!

Międzynarodowy projekt wspierający czytelnictwo

Poszukiwanie oznak jesieni

Książkowa Kraina

Rączki ćwiczą wycinanie

Na kole matematycznym

Zaczynamy kolejny tydzień fascynującej przygody

Dogoterapia

Środki transportu na wesoło

Prepositions of place

bez tajemnic

Doświadczenia

Pierwsze zajęcia STREFY GIER

za nami

Kalejdoskop zdrowia

Jak poruszać sie bezpiecznie
po drodze?

Dzień kropki

Niezwykłą przygoda

W tym roku obieramy kurs

na zdrowie :)

Fascynujące sekrety nauki

Wycieczka do lasu

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

 

1 - go września szczęśliwie powitaliśmy Nowy Rok Szkolny. Rok, który na pewno będzie wyjątkowy, pełen niewiadomych i niespodzianek.

 

Witamy serdecznie wszystkich Uczniów, a w szczególności Pierwszoklasistów, którzy wstąpili w mury Naszej Szkoły. Wszystkich Rodziców oraz tych, którzy też są swoistymi pierwszakami, ponieważ prowadzą swoją pociechę pierwszy raz do szkoły. Mamy nadzieję, że razem przestrzegając obowiązujących procedur będziemy mogli długo cieszyć się nauczaniem stacjonarnym, tak aby w czerwcu na uroczystym zakończeniu roku odebrać świadectwa ukończonych klas.

WYNIKI SZCZEGÓŁOWE EGZAMINU

ÓSMOKLASISTY W ROKU SZKOLNYM 2019/20

 

Egzamin Ósmoklasisty w 2020 roku był zorganizowany w czasach pandemii COVID – 19, w szczególnych warunkach oraz czasie. Do egzaminu przystapiło 41 uczniów. Wszyscy  z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki, ponieważ od nich zależy w dużej mierze powodzenie w procesie rekrutacji do wymarzonych szkół ponadpodstawowych.

 

31 lipca otrzymalismy wyniki Egzaminu Ósmoklasisty, które nie pozostawiają cienia wątpliwości – Nasi Absowlenci z pewnością mogą zaliczyć ten egzamin do udanych! Zarówno wyniki indywidualne, jak
i uzależnione od nich średnie klas oraz szkoły – są wspaniałe! W porównaniu ze średnimi wynikami ogłoszonymi przez CKE z całego kraju oraz naszego województwa – różnica jest ogromna!

 

Serdecznie gratulujemy Naszym Absolwentom i życzymy sukcesów w dalszej edukacji. Rodzicom dziękujemy za wspieranie dzieci oraz współpracę w czasie nauczania zdalnego. Składamy również podziękowania Nauczycielom, którzy sprawili, że Uczniowie mogą teraz kontynuować naukę w szkołach średnich z rozległą, utrwaloną i przyswojoną wiedzą, co w czasie tak trudnym jak nadchodzący rok szkolny, może okazać się wartością nie do przecenienia!

Tabelaryczne zestawienia wyników:

WYNIKI EGZAMINU ÓSMOKLASISTY’2020

 

Wielki sukces Naszej Szkoły, a przede wszystkim Uczniów Klas Ósmych oraz ich Nauczycieli!

Z ogromną dumą oraz wyrazami uznania dla Uczniów Klas Ósmych oraz ich Nauczycieli informujemy, że Nasza Szkoła po raz kolejny uzyskała najwyższe wyniki egzaminu ósmoklasisty!


ŚREDNI WYNIK PROCENTOWY WSZYSTKICH CZĘŚCI EGZAMINU

JEST WYŻSZY NIŻ W POPRZEDNIM ROKU, CO JEST NIEWĄTPLIWIE

OGROMNYM SUKCESEM W TAK TRUDNYM CZASIE DLA EDUKACJI.


Egzamin ósmoklasisty w roku szkolnym 2019/20 był wyjątkowy … Pandemia COVID-19 obarczyła młodych ludzi przystępujących do egzaminu nie tylko obawą o zdrowie własne i bliskich, ale również ogromnym ładunkiem emocjonalnym związanym z zawieszeniem zajęć w szkołach, nauczaniem zdalnym oraz niepewnością jutra. Sprawne wprowadzenie nauczania zdalnego przez Naszą Szkołę  okazało się jednak skuteczne i nie zakłóciło przygotowań do egzaminu. Pomimo tych bardzo trudnych warunków wszyscy nasi Ósmoklasiści zdali egzamin z dojrzałości oraz pokazali, że świadomość celu a także pozytywne nastawienie

i motywowanie do nauki pokona wszystkie trudności.

 

Średnie wyniki egzaminu w Naszej Szkole przewyższają znacznie wyniki krajowe oraz województwa opolskiego, i plasują się w najwyższym przedziale centylowym, co oznacza, że znajdujemy się obecnie

w czołówce krajowej. Składamy serdeczne podziękowania Nauczycielom, którzy z pasją i poświęceniem od pierwszego do ostatniego dnia nauki w Naszej Szkole przygotowywali uczniów do tego wspaniałego finiszu!

Serdecznie gratulujemy sukcesu Naszym Absolwentom oraz życzymy dalszej wspaniałej edukacji

w wybranych szkołach ponadpodstawowych. Jesteśmy z Was bardzo dumni!

 

ŚREDNIE WYNIKI POSZCZEGÓLNYCH CZĘŚCI EGZAMINU ÓSMOKLASISTY
W NIEPUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ „NASZA SZKOŁA”:

język polski – 81,02%

matematyka – 89,05%

język angielski – 92,22%

Z okazji zakończenia tego nietypowego roku szkolnego,

 przygotowaliśmy dla Was niespodziankę – szczególny PROTEST SONG wobec sytuacji, która spowodowała, że nauczanie ze szkolnych ławek przeniosło się na ekrany komputerów.

 

My – Wasi Nauczyciele – wszyscy za Wami bardzo tęsknimy, co wyraziliśmy w utworze wykonanym przez Naszych Reprezentantów  na wzór legendarnego już „hot16challenge”.

 

Kochani! Cała Kadra Pedagogiczna życzy Wam wspaniałych wakacji, z daleka od komputerów i laptopów, ale za to pełnych ruchu na świeżym powietrzu oraz pozytywnej energii! Do zobaczenia we wrześniu!

 

https://www.youtube.com/watch?v=bs98RW950uY

 

NSZ’ „hot16challenge”! Nasza Szkoła! No to jedziemy!

 

Opolska Marka

 

Na zakończenie Jubileuszowego Roku Szkolnego mamy wspaniałą nowinę!

Nasza Szkoła została laureatem XVII edycji konkursu OPOLSKA MARKA w kategorii USŁUGA za „usługę oświatową, opiekę, wychowanie oraz kształcenie w zakresie szkoły podstawowej oraz w oddziale przedszkolnym”.

 

Jesteśmy bardzo dumni z nadanego tytułu oraz  możliwości godnego reprezentowania regionu na oświatowej mapie Polski. Zawsze podkreślamy, że Naszym najwspanialszym osiągnięciem są Uczniowie,  otwarci na Świat oraz potrafiący czerpać radość z nauki. Dziękujemy Nauczycielom, Uczniom oraz ich Rodzicom za wspólne budowanie autorytetu Naszej Szkoły, jako placówki, w której – zgodnie z hasłem przewodnim jubileuszowego roku szkolnego

– MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ!

1 CZERWCA TO DZIEŃ WYJĄTKOWY,

 

zarówno w życiu codziennym jak i w życiu szkoły, ale najważniejszy dla dzieci - to przecież Dzień Dziecka!

Zdalne nauczanie uniemożliwiło nam obchodzenie go w tradycyjny sposób, natomiast nie brakowało pomysłów podczas wirtualnych lekcji na jego świętowanie. Nauczyciele stanęli na wysokości zadania, uczniowie z uśmiechem

i radością będą wspominać tan „wyjątkowy” Dzień Dziecka.

Życzymy sukcesów, radości, dużo uśmiechu i spełniania marzeń!

Zapraszamy do śledzenia naszego nowego kanału

Nsz Master!

 

- na którym nauczyciele przedstawiają krótkie filmy instruktażowe

przeróżnych form spędzania wolnego czasu, a także zagadnień naukowych :)

Laureat konkursu plastycznego

Spotkanie z Konsulem honorowym Urainy w Opolu

Nasza Szkoła w e-learningu

Goście z Japonii

Opolska Liga Robotów

Dzień Babci i Dziadka

Biała Szkoła

 

Tydzień białego szaleństwa za nami! Pobyt w Białce Tatrzańskiej uznajemy za całkowicie udany.

 

Nasi uczniowie pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorów oraz nauczycieli doskonalili swoje umiejętności jazdy na nartach oraz snowboardzie. Dziękujemy za uczestnictwo w tegorocznej edycji Białej Szkoły oraz za zaangażowanie.

Rok szkolny 2019/2020 to szczególny rozdział w historii Naszej Szkoły,

w którym udowadniamy, że warto mieć Marzenia! A to wszystko za sprawą niezwykłego Jubileuszu: 20-Lecia Istnienia Szkoły.

 

Obchody Święta Szkoły zainaugurował Koncert pod tytułem Spełniajmy Marzenia, który odbył się

19 grudnia 2019 r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Uroczystość uświetnili wspaniałym występem zaproszeni Artyści, przy akompaniamencie niepowtarzalnego zespołu instrumentalnego oraz choreografii w wykonaniu uczniów Naszej Szkoły.


Muzyka na żywo, niebanalne aranżacje utworów Zbigniewa Wodeckiego, pokazy multimedialne oraz wzruszające zaangażowanie całej Społeczności Szkolnej stworzyły wspaniałą atmosferę. Jubileuszowy Koncert był okazją do sentymentalnej, a zarazem inspirującej podróży przez dwie dekady istnienia Naszej Szkoły powołanej do życia 1 września 2000 r.

 

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w tym wydarzeniu,

miłe słowa, serdeczne życzenia oraz nieustające wsparcie.

Biwak Mikołajkowy

W piątek 6 grudnia, już tradycyjnie odbył się Biwak Mikołajkowy dla klas młodszych. Emocje związane

z oczekiwaniem na najważniejszego gościa wieczoru były powiązane z nocowaniem w szkole!

 

Gdy już Mikołaj zawitał w Naszej Szkole uśmiech towarzyszył nam do samego rana. Wszystkie dzieci zostały obdarowane prezentami, a także mogły chwilę porozmawiać z Mikołajem. Dziękujemy bardzo za odwiedziny

i czekamy z niecierpliwością za rok!

Andrzejki

Za nami wspaniała dyskoteka i biwak andrzejkowy! Bawiliśmy się świetnie, wróżby, przepowiednie,

a także tańce towarzyszyły nam tego dnia.

 

Naszą tradycją jest nocowanie w szkole w tą wyjątkową noc, z której nasi Uczniowie i Nauczyciele chętnie korzystają, dobrze się przy tym bawiąc. Dla klas młodszych to również wyjątkowy dzień. Liczne zabawy, pląsy i cudowne stroje dodały niesamowitej energii podczas trwania zabawy!

Obchody Święta Niepodległości

Wicemistrzowie Opola!

Uczymy pomagać

Sukces szkolnych szachistów!

#Spotkanie z psem

Sukces sportowy!

#Superkoderzy

Happy Halloween

„Zakodujmy wiosnę

z eTwinning”

#CodeWeek

MegaMisja

Pasowanie na ucznia

Centrum Nauk Przyrodniczych

Dzień Edukacji Narodowej

Hodowla motyli

Rozpoczęcie Roku Szkolnego

2019/20

Mała Akademia Piosenki

1

2