KOMUNIKATY

KRONIKA WYDARZEŃ SZKOLNYCH

GRUDZIEŃ 2018

Ostatni miesiąc roku 2018 przyniósł wiele ważnych, emocjonujących wydarzeń związanych z radosnym czasem oczekiwania na Święta oraz przygotowaniem do tego , co czeka Nas w Nowym Roku.

Grudzień rozpoczęliśmy od niezwykłego wydarzenia – Festynu  MAGIA ŚWIĄT – POMAGAMY INNYM, który odbył się we wtorek, 4 grudnia.

W godzinach popołudniowych nasza hala sportowa zmieniła się we wspaniałe, urokliwe miejsce pachnące choinką i świątecznymi przysmakami. W blasku światełek kusiły oczy przepiękne, wykonane ręcznie ozdoby, stroiki i zabawki. Były świąteczne warsztaty plastyczne, licytacje przystrojonych przez klasy choinek oraz spontaniczne występy Naszych Uczniów. Wszystko po to, aby nieść  wymierną pomoc tym, którzy znaleźli się w potrzebie. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Festynu, w imieniu Obdarowanej Rodziny, za tak wielkie serce, podanie pomocnej dłoni  oraz pozytywną atmosferę wokół całego wydarzenia. Dziękujemy zaangażowanym w bezpośrednią organizację Festynu Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom.  Mamy nadzieję, że idea pomagania sobie nawzajem w naszej niewielkiej lokalnej społeczności wejdzie na stałe w tradycję szkoły…bo czasem się tak zdarza, że życie zaskakuje Nas trudnymi sytuacjami i wtedy pomoc otrzymana od otaczających Nas Ludzi daje nadzieję na lepsze jutro.

-----  Magia Świąt - Pomagamy innym   -----

Kilka dni później miała miejsce najbardziej oczekiwana przez uczniów klas młodszych noc – Biwak Mikołajkowy!

W piątkowy wieczór przybył do Naszej Szkoły wspaniały gość – Mikołaj we własnej osobie! Emocje sięgały zenitu, kiedy pojawił się wraz z workami, skrzynkami i pudełkami pełnymi prezentów… ale to jeszcze nie był koniec! Po wizycie Mikołaja rozpoczęła się niezapomniana przygoda, jaką jest nocowanie w szkole! Dla niektórych Pierwszaków była to pierwsza noc spędzona bez Rodziców – ale nikt nawet nie wspomniał o powrocie do domu – taka była świetna zabawa!

Z okazji Świąt otrzymaliśmy kartki okolicznościowe i życzenia niemal z całej Europy – w ramach międzynarodowego projektu e-Twinning, a my również wysłaliśmy ich sporo! Cała nasza szkoła w grudniu przystrojona była pracami uczniów, wprowadzającymi w Świąteczny nastrój a korytarze, hole oraz obie jadalnie zostały udekorowane choinkami ozdobionymi przez klasy w czasie Festynu.

W połowie grudnia zakończyło się głosowanie w konkursie Ekoodkrywcy 6 – dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych uczniów, nauczycieli i przyjaciół szkoły - udało nam się uzyskać tytuł Laureata, a tym samym otrzymaliśmy grant na realizację  projektu Wodna Eko-Awangarda. Działania rozpoczynamy w marcu, a kończymy w czerwcu – więc „będzie się działo”! Poza tym rozpoczynamy również realizację projektu w kolejnej edycji konkursu Być jak Ignacy.

-----  Biwak Mikołajkowy   -----

Nasi reprezentanci z powodzeniem brali udział w konkursach międzyszkolnych – zdobyliśmy tytuł mistrzowski w Turnieju Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych Miasta Opola, nasza drużyna bardzo dobrze zaprezentowała się również w Turnieju Dwóch Ogni.

W grudniu uczniowie klas ósmych mieli okazję sprawdzić stan swojego przygotowania do egzaminu z matematyki, języka polskiego i języka angielskiego w trakcie egzaminu próbnego przeprowadzonego  na testach przygotowanych przez CKE. Po analizie wyników będą wiedzieli na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę – a kolejna próba już na początku marca.

-----  ZAWODY SPORTOWE   -----

Przed Nami Nowy Rok – 2019… Jaki będzie? Co Nam przyniesie?

Historia zdobyczy  A.D.2019 z pewnością będzie pisać się sama – każdego dnia stwarzając okazję do zadawania pytań i szukania odpowiedzi – bo przecież, jak wskazuje program Naszej Szkoły:  SCIENCE IS EVERYWHERE!

Zapraszamy do śledzenia na bieżąco pracy Naszej Szkoły na szkolnym FB oraz na stronie.

- Dyrekcja NSP Nasza Szkoła