KOMUNIKATY

KRONIKA WYDARZEŃ SZKOLNYCH

LISTOPAD 2018

Listopad to miesiąc, który w Naszej Szkole przebiegał pod znakiem konkursów oraz … magicznych chwil, których nie brakowało!

Jesień rozpoczęliśmy „maratonem konkursowym” a to za sprawą odbywających się szkolnych etapów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych z języka polskiego, matematyki, historii oraz języków obcych – angielskiego oraz niemieckiego. We wszystkich konkursach uczestniczyło wielu chętnych uczniów z klas 6-8 i okazało się, że w każdym z przedmiotów będziemy mieli swoich reprezentantów na etapie miejskim. Już dziś zaciskamy kciuki i trzymamy je za sukces  uczniów Naszej Szkoły w styczniu!

Poza etapem szkolnym konkursów wojewódzkich odbył się również konkurs matematyczny Alfik oraz konkursy szkolne związane z programem pracy szkoły. Wielkie sukcesy natomiast odnieśliśmy
w konkursach i zawodach sportowych. Nasi reprezentanci zdobyli  I miejsce w Mistrzostwach Opola
w Szachach Drużynowo oraz II miejsce w Mistrzostwach Opola w Badmingtonie Drużynowo w kategorii chłopców.

Niecodziennym osiągnięciem jest zajęcie przez naszego reprezentanta II miejsca w Olimpiadzie Wiedzy o Pożarnictwie, w której starowaliśmy po raz pierwszy! Tradycyjnie już osiągnęliśmy wysokie lokaty w Opolskiej Lidze Robotów, gdzie nasze drużyny zajęły I miejsce w kategorii Lego Sumo oraz lokatę tuż za podium w kategorii Lego Way Finder. Bardzo się cieszymy z tych osiągnięć na polu sportowej rywalizacji a ich zdobywcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Nasza Szkoła z wielkim zaangażowaniem uczestniczy w różnorodnych projektach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. W listopadzie udało Nam się zrealizować zadania z Akademii Bezpiecznego Puchatka oraz przystąpić do tradycyjnego już w Naszej Szkole projektu międzynarodowego e-Twinning związanego z wymianą kartek świątecznych ze szkołami z całej Europy. Przystąpiliśmy do  konkursu wydawnictwa Nowa Era:  Projekt z klasą, z programem  „BAJKI DRUKOBOTÓW”. Zgłosiliśmy Naszą Szkołę do projektu BYĆ JAK IGNACY oraz Bądźmy Poszukiwaczami Autorytetu. Klasy drugie brały udział w warsztatach: NIEWIDOMY KOLEGA? MÓJ DOBRY PRZYJACIEL, A JA JUŻ WIEM JAK MU POMAGAĆ organizowanych przez Fundację Szansa dla Niewidomych. Próbowaliśmy również swoich sił w konkursie Dzieciaki do Rakiet, promując naukę gry w tenisa.

Naszym priorytetowym konkursem w listopadzie była szósta edycja EKOODKRYWCÓW. Szkolny projekt pt.: Wodna Eko-Awangarda otrzymał nominację do FINAŁU i znalazł się w grupie 15 projektów z całej Polski, które walczą o pierwsze miejsce – mamy nadzieję, że będziemy to właśnie My!

-----  KONKURSY PRZEDMIOTOWE   -----

W listopadzie z wielkim zaangażowaniem realizowaliśmy program pracy szkoły NAUKA JEST WSZĘDZIE. Co tydzień proponowaliśmy uczniom i rodzicom zabawę z rzeczywistością rozszerzoną AR oraz kodami QR – za pośrednictwem  własnoręcznie wykonanych przez nauczycieli plakatów. Na holu głównym stanęły nasze pierwsze stacje badawcze, za pomocą których uczniowie samodzielnie badali różnorodne zjawiska fizyczne tj.: ruch po cykloidzie, magnetyzm ciał  oraz właściwości ciał – tym razem rodzaje drewna i sklejek . Zabawa połączona z nauka była wspaniałym doświadczaniem świata! Już są tworzone przez uczniów kolejne pomoce naukowe i stacje badawcze, które pomogą nam zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość.

Początek listopada był poświęcony 100-leciu Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Była wspaniała gazetka z prac plastycznych uczniów, odbyły się specjalne lekcje o patriotyzmie oraz spotkanie klas poświęcone polskiej drodze do niepodległości. Na terenie szkoły pojawiły się kody QR, których odczytanie gwarantowało utrwalenie sobie wiedzy o Polsce.

Życie szkoły rozkwitło! Ukonstytuował się Samorząd Szkolny, który już podjął pierwsze zadania. Hucznie obchodziliśmy Andrzejki – klasy młodsze podczas zabawy Andrzejkowej, klasy ósme w trakcie szalonej dyskoteki natomiast klasy 4-7 podczas Biwaku Andrzejkowego. Wróżbom i zabawom nie było końca, a noc spędzona w szkole będzie jedną z tych, o których pamięta się przez całe życie!

Przed nami zaczarowany miesiąc – grudzień pełen radości i świątecznego nastroju. Już cieszymy się na to, co Nas spotka!

Zapraszamy do śledzenia na bieżąco pracy Naszej szkoły na naszym szkolnym FB oraz na stronie.

- Dyrekcja NSP Nasza Szkoła

-----  SAMORZĄD   -----