ROK SZKOLNY 2017/18

Podsumowanie roku szkolnego 2017/18

Rok szkolny 2017/18 dobiegł końca. Był to dla Naszej Szkoły czas kreatywnych działań, dużych inwestycji oraz intensywnych zmian. Reforma oświaty spowodowała, że Nasza Szkoła od września 2017 r.  przekształciła się w ośmioletnią szkołę podstawową.

To dla Nas wspaniała zmiana – obserwowanie i wpływanie na rozwój Naszych Uczniów jeszcze przez dwa lata, otworzyło przed nami wiele nowych możliwości, m.in. w działalności edukacyjnej i współpracy międzynarodowej oraz pozwoliło na realizowanie ciekawych projektów dla młodzieży, zintensyfikowanie pracy wolontariackiej czy też wprowadzenie  tutoringu.

W roku szkolnym 2017/18 Nasza Szkoła była beneficjentem wielu projektów ogólnopolskich, zachowując miejsce w czołówce szkół i instytucji oświatowych w kraju. Nasze największe sukcesy to przede wszystkim osiągnięcia uczniów w wielu konkursach wiedzy, zawodach sportowych i przeglądach artystycznych.

––––––––––––––––––––

W tym roku szkolnym Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych nasi uczniowie zdobyli 8 tytułów laureata oraz 8 tytułów finalisty. Za wybitne osiągnięcia w nauce 8 uczniów Naszej Szkoły otrzymało Odznakę Opolskiego Orła.

–––––––––––––––––––––

Cieszą nas również bardzo wysokie wyniki egzaminów CAMBRIDGE ENGLISH na wszystkich poziomach od Starters (Pre A1) do PET (B1) oraz indywidualne pozaszkolne osiągnięcia uczniów.  Staramy się rozwijać pasje i talenty dzieci i każdy - nawet najmniejszy sukces w codziennej mozolnej pracy ucznia - jest dla Nas wielką sprawą! Gratulujemy i dziękujemy wszystkim

Uczniom oraz ich Nauczycielom i Rodzicom za tak wspaniały rok, który dodał Naszej Szkole skrzydeł! Oto nasze najważniejsze osiągnięcia szkoły, jako placówki:

• LAUREAT KONKURSU: EKOODKRYWCY V
    - za projekt Let’s explore the weather together
  • LAUREAT KONKURSU: PROJEKT Z KLASĄ
    – TYTUŁ: SZKOŁA DOBRZE ZAPROJEKTOWANA za projekt Filmem nakręceni czyli nie daj się nag(b)rać
  •  LAUREAT KONKURSU: BYĆ JAK IGNACY
    – TYTUŁ: NAUKOWA SZKOŁA IGNACEGO - za projekt – Autorski zestaw gier dydaktycznych promujących polskich naukowców.
  • LAUREAT KONKURSU: PO STRONIE NATURY w kategorii EKOINNOWACJA
    za projekt RoboPet i Komnata Recyklingu – innowacyjny program warsztatów ekologicznych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii oraz idei FabLab
  •  WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE: ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO
  •  WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE:  DRUŻYNA ENERGII

––––––––––––––––––––

W roku szkolnym 2017/18 zainwestowaliśmy również w rozwój infrastruktury i wyposażenia szkoły. W lutym 2018 r. oddaliśmy do użytku nowe skrzydło szkoły wraz z salą gimnastyczną, dzięki czemu szkoła wzbogaciła się o 6 sal przedmiotowych, szatnię dla klas starszych, zaplecze sanitarne, zaplecze dla sali gimnastycznej oraz salę z kortem tenisowym – łączna dodatkowa powierzchnia to ok. 1400 m². Teren zielony przy szkole został zrekultywowany – po wakacjach będzie już można korzystać z jego uroków. Wyposażyliśmy szkołę w 22 tablety dla klas młodszych, 2 laptopy, rzutnik i ekran, 2 ekrany interaktywne, drukarkę, kamerę cyfrową, aparat cyfrowy ze statywem, interaktywny czujnik wielofunkcyjny – e-laboratorium.

Nasza Szkoła’2018

- łączna powierzchnia użytkowa – 2400 m²

Podczas wakacji zostanie przygotowana do użytku nowoczesna terminalowa sala komputerowa na 22 stanowiska oraz pracownia chemiczna wyposażona w osprzęt, odczynniki oraz podstawowe narzędzia i pomoce do przeprowadzania doświadczeń.

Podczas wakacji będą prowadzone bardzo intensywne prace remontowe w starszej części szkoły, m.in. całkowita wymiana systemu grzewczego, udrożnienie hydrantów przeciwpożarowych, wymiana oświetlenia w salach lekcyjnych oraz remont 3 sal

z przeznaczeniem na oddziały przedszkolne (ok. 120 m²). Wszystkie klasy w głównym budynku szkoły, w tym również jadalnia i świetlica - również przejdą gruntowny remont.

Pierwszy dzwonek kolejnego roku szkolnego zabrzmi we wrześniu w szkole, która z dnia na dzień nabiera nowego blasku, czekając na powrót roześmianych i wypoczętych Uczniów

i Nauczycieli.

Życzymy wszystkim wielu radości i sukcesów

w roku szkolnym 2018/2019.

Dyrekcja NSP Nasza Szkoła

Rok szkolny 2017/18 jest czasem nowych rozwiązań organizacyjnych, programowych oraz strukturalnych w polskiej oświacie.

Nasza Szkoła - jako jedna z pierwszych szkół niepublicznych w Opolu - uzyskała decyzję Prezydenta Miasta Opola o przekształceniu od dnia 1 września 2017 roku - w ośmioletnią szkołę podstawową. Tym samym otrzymaliśmy nowy wpis do ewidencji szkół i placówek niepublicznych, w którym widniejemy pod dotychczasową nazwą - Niepubliczna Szkoła Podstawowa NASZA SZKOŁA w Opolu.

Zachęcamy do śledzenia wprowadzanych na niniejszej stronie informacji, które przybliżą ofertę szkoły w nowej rzeczywistości. Informacje będą dodawane na bieżąco - w miarę konkretyzowania się uwarunkowań prawnych (m.in. zatwierdzania poszczególnych aktów wykonawczych - rozporządzeń do Ustawy Prawo oświatowe) podawanych do wiadomości przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Będziemy tutaj również informować o postępach naszej rozbudowy oraz planach programowych.

Warto być z Nami!