KOMUNIKATY

KRONIKA WYDARZEŃ SZKOLNYCH

WRZESIEŃ/ PAŹDZIERNIK 2018

Rozpoczął się kolejny rok szkolny! Tym razem zapraszamy Naszych Uczniów do wielkiej przygody z nauką. Tegoroczny program pracy Naszej Szkoły nosi nazwę –  „Science is everywhere”  i  prowokuje uczniów do odkrywania świata wokół siebie przez pryzmat różnych, przeplatających się wzajemnie dziedzin nauki.

Program składa się z dwóch części – semestr pierwszy będzie przebiegał pod hasłem – Nauka jest wszędzie!  - a semestr drugi poświęcimy na poznawanie „Twarzy Nauki” czyli postaci związanych

z odkryciami i wynalazkami z różnych dziedzin. Jak zwykle planujemy wiele ciekawych wydarzeń, wprowadzamy nowinki technologiczne do szkoły oraz pobudzamy uczniów do kreatywności.

Będziemy również promować doświadczalne poznawanie świata – za pomocą interaktywnych plakatów wykonanych w aplikacji z rzeczywistości rozszerzonej oraz eksponując skonstruowane przez uczniów pomoce naukowe.

- - - - - - - - - - - - - - - - - -

Minęły pierwsze dwa miesiące nauki, a już tak wiele w szkole się wydarzyło! O naszej codziennej pracy

w klasach - informujemy na bieżąco za pomocą naszego FaceBooka, natomiast warto opowiedzieć również o najważniejszych wydarzeniach ogólnoszkolnych, których nie brakuje!

-----  Wycieczki z KULTURĄ   -----

Klasy 7ab oraz 6a zwiedziły okolice Karpacza i Pragę.

Uczniowie klas piątych „podbijali” Kraków, Wieliczkę  i Ojcowski Park Narodowy, natomiast klasy czwarte rozkoszowały się urokami Torunia i okolic. Również klasy młodsze miały swoje wycieczkowe dni – klasa trzecia poznawała Wrocław z perspektywy Krasnali, a klasy drugie poszukiwały drogocennego kruszca

w Złotym Stoku. Wszystkie wycieczki były zorganizowane w ramach naszego cyklu WYCIECZKI

Z KULTURĄ i miały na celu nie tylko rozrywkę, ale przede wszystkim wartości poznawcze i dziedzictwo kulturowe ciekawych okolic Polski i Europy.

We wrześniu świętowaliśmy w klasach Dzień Chłopaka

– wszyscy nasi mali i duzi Panowie byli wówczas na piedestale – to dla Nich były niespodzianki, uśmiechy i prezenty. W październiku obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej, podczas którego uczniowie uczcili wszystkich swoich Nauczycieli. Były kwiaty, słodkości – a przede wszystkim słowa podziękowania za codzienna pracę. Tego dnia rozpoczęła się również kampania do Samorządu Szkolnego, zakończona wyborami w dniu 25 października. Głosami uczniów klas 4-8 został wybrany Samorząd, który rozpoczyna od listopada swoją aktywną działalność – już nie możemy się doczekać ! Wraz z Samorządem powstaje Klub Wolontariusza zajmujący się promowaniem wolontariatu, tutoringu rówieśniczego oraz działalności charytatywnej na terenie szkoły.

W październiku klasy 3-5 uczestniczyły w warsztatach dotyczących bezpieczeństwa w sieci – jest to temat bardzo ważny we współczesnym wychowaniu. Przed nami kolejne spotkania oraz warsztaty dla Rodziców dotyczące tej tematyki. Jednocześnie w szkole obchodziliśmy Tydzień Kodowania – jak co roku włączając się w międzynarodową inicjatywę CodeWeek, promująca naukę programowania wśród dzieci i młodzieży. Dzięki  naszej nowoczesnej terminalowej pracowni komputerowej, wyposażonej m.in. w drukarkę 3D, możemy realizować nawet najśmielsze projekty informatyczne dzieci. Początek roku szkolnego to także  tradycyjne już obchody Międzynarodowego Dnia Tabliczki Mnożenia oraz Dnia Kropki.