PROJEKTY UNIJNE

Niepubliczna Szkoła Podstawowa NASZA SZKOŁA

realizuje projekt pn. „Laboratorium inspiracji – FabLaby edukacyjne – zintegrowany program wielokierunkowej stymulacji uczniów w specjalistycznych pracowniach przedmiotowych ukierunkowany na kształtowanie kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych oraz rozwijanie zainteresowań poprzez działania oparte na metodach aktywizujących z wykorzystaniem TIK współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 – 2020.

Priorytet IX

Wysoka jakość edukacji

Działanie 9.1

Rozwój edukacji

Poddziałanie 9.1.2

Wsparcie kształcenia ogólnego w Aglomeracji Opolskiej

Celem głównym projektu jest wzrost kompetencji uniwersalnych, kluczowych i informatycznych oraz umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy 310 uczniów (144K) oraz doskonalenie umiejętności, kompetencji i kwalifikacji 30 nauczycieli (25K), a także podniesienie kompetencji 60 rodziców i opiekunów (40K) uczniów, w tym z grup defaworyzowanych zamieszkujących w rozumieniu KC teren AO.

Rezultaty projektu:

• wzrost kompetencji kluczowych u uczniów i nauczycieli,
  • wzrost kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli,
  • zwiększenie dostępności do dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

wartość projektu: 883 637,74

wkład Funduszy Europejskich: 839 453,74