ROK SZKOLNY 2017/18

NOWA SZKOŁA NABIERA BARW!

 

Rozbudowa szkoły powoli dobiega końca. Nowe skrzydło prezentuje się wspaniale! Wykonana elewacja nawiązuje do reszty szkoły - utrzymana jest w kolorze bieli z intensywnymi barwnymi akcentami. Natomiast sala gimnastyczna - już kusi, żeby uprawiać sport :)

 

Przed nami ostatnie prace wykończeniowe wnętrz i z niecierpliwością będziemy czekać na pierwszy dzwonek w nowych przestrzeniach :)

PRACE RUSZYŁY !

 

Z przyjemnością informujemy, że rozbudowa Naszej Szkoły ruszyła pełną parą!

Z dnia na dzień widać postęp prac inwestycyjnych.

 

Plan zakłada postawienie budynku w stanie surowym otwartym do zakończenia wakacji -

a więc termin najbardziej uciążliwych prac przypadnie na okres wakacyjny. Mamy nadzieję,

że drugi semestr roku szkolnego 2017/18 klasy starsze (VI-VII) rozpoczną już w nowym budynku. Czekamy z niecierpliwością na przecięcie wstęgi, tymczasem obserwując trwające za oknami prace budowlane.

Z wielką przyjemnością przedstawiamy Państwu wizualizację rozbudowy szkoły.

 

Publikowany jakiś czas temu  projekt, który zakładał powstanie budynku gimnazjum, został zupełnie zmieniony – dostosowany do funkcjonowania w nowym skrzydle oddziałów szkoły podstawowej. Wymagało to zmiany wcześniej uzyskanych pozwoleń na rozbudowę oraz przemyślenia na nowo koncepcji wykorzystania nowych możliwości. Dzięki temu powstał pomysł poszerzenia inwestycji o pełnowymiarową salę gimnastyczną!

W obecnym kształcie – rozbudowa zakłada powstanie dwukondygnacyjnego skrzydła,
w którym będzie mieściło się pięć nowoczesnych, przestronnych sal lekcyjnych, duży hol
z miejscem na wypoczynek dla uczniów, łazienki oraz pełne zaplecze sanitarne dla sali gimnastycznej. Sala gimnastyczna będzie przystosowana do prowadzenia gimnastyki ogólnorozwojowej, gier zespołowych oraz tenisa ziemnego.

 

W konsekwencji prac inwestycyjnych powstanie również zewnętrznym kompleks sportowy łącznie z boiskiem wraz z widownią oraz terenem rekreacyjnym.

 

Powoli ruszają prace przygotowawcze do przedstawionej powyżej rozbudowy szkoły. Niestety,
z ciężkim sercem musieliśmy na boisku wyciąć 4 drzewa ... Jest to związane z zaplanowanym przeniesieniem instalacji ciepłowniczej ECO , która obecnie przebiega przez środek boiska -
a będzie przenoszona wzdłuż ogrodzenia. Prace ruszą niebawem, tuż po zakończeniu sezonu grzewczego. Początek prac inwestycyjnych zaplanowany jest na koniec kwietnia/początek maja. Będziemy na bieżąco podawać informacje o postępach prac.