Witamy na stronie informacyjnej dla Rodziców Naszych Uczniów

INFORMACJE

DLA RODZICÓW

Witamy na stronie informacyjnej dla Rodziców Naszych Uczniów

FESTYN ŚWIĄTECZNY

 

We wtorek, 4 grudnia 2018 r. Nasza Szkoła została zaczarowana przez Magię Świąt!

W godzinach popołudniowych nasza hala sportowa zmieniła się we wspaniałe, urokliwe miejsce pachnące choinką i świątecznymi przysmakami.

W blasku światełek kusiły oczy przepiękne, wykonane ręcznie ozdoby, stroiki i zabawki.

Były świąteczne warsztaty plastyczne, licytacje przystrojonych przez klasy choinek oraz spontaniczne występy Naszych Uczniów. Wszystko to działo się podczas Festynu Świątecznego, który miał również bardzo szczytny cel – niesienie pomocy innym.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i pomoc w przygotowaniu Festynu oraz za niezwykłą szczodrość. Takie chwile jak te – podczas Festynu, pokazują, że Magia Świąt jest

w każdym z Nas i potrafi odmienić na lepsze również życie innych ludzi.

Życzymy wszystkim wesołych, wspaniałych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz

Szczęśliwego Nowego Roku!

Dyrekcja Szkoły

SPOTKANIA Z RODZICAMI

Serdecznie zapraszamy na zebrania Rodziców. Harmonogram w załączeniu.

HARMONOGRAM

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

 

Informujemy , że w terminie od 6 do 16 listopada w Naszej Szkole będzie odbywał się etap szkolny Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Udział w Konkursie jest dobrowolny, mogą w nim brać udział wszyscy chętni uczniowie klas 4-8.

 

Zakres tematyczny obejmuje cały materiał podstawy programowej dla szkoły podstawowej oraz materiał rozszerzający podany przez nauczycieli poszczególnych przedmiotów. W bieżącym roku szkolnym Wojewódzkie Konkursy odbywają się z następujących przedmiotów: język polski, język angielski, język niemiecki, matematyka oraz historia. Szczegółowy terminarz oraz sposób zgłaszania - w załaczniku.

DZIEŃ WOLNY OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH

 

Przypominamy, że piątek 2 listopada jest w Naszej Szkole dniem wolnym od zajęć dydaktycznych dla uczniów.

Podsumowanie roku szkolnego 2017/18  TUTAJ

 

 

Serdecznie zapraszamy Uczniów wraz z Rodzicami

na Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/18, które odbędzie się w piątek,

22 czerwca:

• dla klas 1-3 - o godzinie 9.00

• dla klas 4-7 - o godzinie 10.00.

 

 

Bardzo prosimy o przybycie na kwadrans przed wyznaczoną godziną i zgłoszenie się do swoich Wychowawców w celu przygotowania do uroczystości.

Serdecznie zapraszamy na Piknik Charytatywny

„NA CZTERY ŁAPY”

 

MIEJSCE: Klubokawiarnia LABA - Wyspa Bolko

TERMIN: sobota - 9 czerwca 2018 r. od godziny 12.00 do 15.00

Organizator:  Niepubliczna Szkoła Podstawowa NASZA SZKOŁA w Opolu

Współorganizator:  Klubokawiarnia LABA

CEL  - pomoc podopiecznym Opolskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt oraz Fundacji Fioletowy Pies

 W PROGRAMIE:

- niezapomniane występy uczniów J

- koncert szkolnych zespołów rockowych

- ciekawe działania plastyczne dla wszystkich dzieci

- własnoręczne wykonywanie zabawek dla psów

- stanowiska zabaw ruchowych

 -stanowisko kreacji fryzur oraz wizażu

- Laboratorium Laba – stanowisko doświadczalne

- wiele innych atrakcji

 

oraz Kiermasz Na Cztery Łapy z oryginalnymi, ręcznie wykonanymi gadżetami J

 

Podczas trwania Pikniku w Kawiarni LABA będzie serwowane specjalnie przygotowane MENU NA CZTERY ŁAPY . Zakup produktów z tego menu wspiera akcję charytatywną.

PLANY ZAJĘĆ - OD DNIA 19 LUTEGO

 

Od poniedziałku - 19 lutego obowiazuje nowy plan lekcji.

Zajęcia wyrównawcze oraz zkk będą ustalone indywidualnie z uczniami w celu dostosowania ich do nowego planu lekcji.

Informacja zostanie podana Rodzicom w trakcie tygodnia.

NOWA CZĘŚĆ NASZEJ SZKOŁY - JUŻ WITA UCZNIÓW!

 

Nasze marzenia się spełniły!

 

Otwieramy nową część Naszej Szkoły i oddajemy do użytku Uczniom i Nauczycielom :)

Kolorowe i nowoczesne wnetrza, przestrzenne pracownie przedmiotowe z monitorami intraktywnymi oraz przede wszystkim twórcza atmosfera panująca w Świecie Nauki - zapewni wspaniałe warunki do zdobywania wiedzy i rozwijania własnych zainteresowań wszystkim uczniom.

INFORMACJA - ROZPOCZĘCIE DRUGIEGO SEMESTRU

 

Z radością informujemy, że zakończyliśmy prace w nowej części szkoły. Obecnie trwają już odbiory techniczne budynku, na  które potrzebujemy jeszcze dosłownie kilka dni.

W pierwszym tygodniu drugiego semestru - od 29 stycznia do 2 lutego - zajęcia będą odbywały się wg dotychczasowego planu lekcji - z drobnymi, kosmetycznymi zmianami,

o których poinformują uczniów wychowawcy w poniedziałek.

 

W związku z planowanym przeniesieniem szatni w nowe miejsca po uruchomieniu nowego budynku - do tego czasu klasy młodsze będą miały szatnię w wyznaczonym, wyodrębnionym miejscu w szkole. Ponieważ pogoda nam sprzyja, planujemy w klasach młodszych wyjścia na spacery, więc prosimy o odpowiedni ubiór dzieci, dostosowany do pogody.

 

Bardzo prosimy o wyrozumiałość  jeszcze przez te kilka dni. Mamy nadzieję, że już na początku lutego zaprosimy Państwa na uroczyste otwarcie nowego skrzydła szkoły.

 

Dyrekcja Szkoły

Plany rozwojowe i inwestycyjne Naszej Szkoły

 

Z niezwykłą przyjemnością oraz radością przekazujemy informację o zbliżającym się wielkimi krokami zakończeniu rozbudowy Naszej Szkoły!

 

Prace inwestycyjne powoli dobiegają końca, już tylko ostatnie estetyczne zabiegi oraz wyposażenie sal w podstawowe sprzęty dzieli Nas od wyczekiwanego „przecięcia wstęgi”. Bardzo się cieszymy, że w zaplanowanym terminie udało nam się skończyć tę inwestycję. Zgodnie z zapowiedziami już w pierwszych dniach drugiego semestru przekroczymy po raz pierwszy próg nowej części szkoły oraz naszej wymarzonej hali sportowej!

KONSULTACJE  z NAUCZYCIELAMI - do końca I semestru

 

Zachęcamy Rodziców do indywidualnych kontaktów z nauczycielami w wyznaczonych godzinach konsultacji - harmonogram w załączniku .W przypadku konieczności ustalenia innego terminu - prosimy o kontakt telefoniczny - bezpośrednio z nauczycielem przedmiotu.

ZIELONA SZKOŁA

 

Jeszcze nawet na dobre nie zaczęła się zima, przed Nami wyjazd na Białą Szkołę, ale już prosimy rodziców z klas 1- 6  o zapoznanie się z ofertą i podjęcie decyzji o udziale Dziecka w Zielonej Szkole.

 

TERMIN: 20 maja – 26 maja 2018 r. ( NIEDZIELA - SOBOTA )

MIEJSCE ZAKWATEROWANIA:

Centrum Szkoleniowo-Wypoczynkowe  ELZAM - ośrodek położony w malowniczej części Krynicy Morskiej, 100 m od plaży, w pobliżu latarni morskiej.

 

Podczas pobytu nad morzem będziemy realizowali wiele ciekawych projektów edukacyjnych, z których powstanie bogaty materiał multimedialny. Chcemy kontynuować tradycję dwujęzyczności na Zielonej Szkole – więc z pewnością nie zabraknie działań opartych o metodę CLIL z praktycznym wykorzystaniem języka angielskiego.

 

Wszyscy uczniowie z klas 1-6 otrzymali informację ze szczegółami oferty wraz z deklaracją udziału. Prosimy o zwrot deklaracji do wychowawców klas do dnia 20 grudnia.

AKTUALIZACJA PLANÓW ZAJĘĆ

 

Informujemy, że w zakładce Plany zajęć zostały zamieszczone zaktualizowane plany lekcji dla poszczególnych klas, obowiązujące od dnia 2 października oraz aktualizacja wykazu zajęć pozalekcyjnych.

 

TELEFON KONTAKTOWY

 

W celu umożliwienia kontaktu ze szkołą w godzinach 15.00 - 17.00

podajemy nr telefonu do Pani Zofii Komarskiej - koordynatora opieki nad dziećmi

w świetlicy szkolnej w godzinach popołudniowych: tel. 510 327 644

Nowy wizerunek Naszej Szkoły

 

Z radością prezentujemy Państwu nową „twarz” naszego szkolnego busika!

Kolorowa i przyciagająca oko szata graficzna busa z pewnością sprawi wiele radości zarówno pasażerom jak i przechodniom systematycznie widującym pojazd  na ulicach naszego miasta :).

 

Od pierwszych dni roku szkolnego podziwiać można również nowatorską elewację budynku Naszej Szkoły. Już za „chwilę” zakończymy rozbudowę -  już widać okazały obiekt wyłaniający się zza budynku głównego. To niezbity dowód na to, że osiągnęliśmy zapowiadany przed wakacjami stan surowy otwarty. Przed nami prace wykończeniowe oraz stawianie hali sportowej. Nowy wizerunek szkoły cieszy i sprawia, że z jeszcze większą niecierpliwością czekamy na pierwszy dzwonek w nowej części szkoły :)

STATUT SZKOŁY

 

W zakładce ROK SZKOLNY 2017/18 przedstawiamy Państwu treść Statutu ośmioletniej Niepublicznej Szkoły Podstawowej NASZA SZKOŁA w Opolu. Statut wchodzi w życie z dniem 1 wrzesnia 2017 r. Jest to dokument obszerny i szczegółowy, który może jeszcze ulegać drobnym zmianom - w miarę wchodzenia w życie aktów wykonawczych do Ustawy Prawo Oświatowe. STATUT dostępny tutaj

KONCERT NA CZTERY ŁAPY

 

Kochani Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie Naszej Szkoły!

 

Serdecznie dziękujemy Wam za to, że nasz Charytatywny Koncert „Na cztery łapy” był tak udany!

 

Niezapomniany czwartkowy wieczór w Opolskiej Filharmonii pozostanie na długo
w naszych sercach. Rodzicom dziękujemy za aktywny udział, ogromne zaangażowanie
i hojność w trakcie aukcji obrazów. To wspaniałe, że dzięki Państwa empatii, możemy pomóc czworonożnym podopiecznym Fundacji Mali Bracia, Fioletowy Pies oraz Schroniska.

 

Naszym Nauczycielom składamy gorące podziękowania za zaangażowanie w przygotowanie koncertu oraz opiekę nad dziećmi za kulisami. Dobrą pracę wykonały również osoby z obsługi, które zadbały o stroje, prowiant oraz zabezpieczenie organizacyjne. Było to ogromne i odpowiedzialne wyzwanie dla naszej Kadry, któremu zawdzięczamy tak płynny przebieg imprezy.

 

Wszystkim Uczniom należą się od Nas gromkie i zasłużone brawa za cudowny występ oraz dojrzałość w podejściu do swojego zadania. Bardzo dziękujemy za cierpliwość, entuzjazm i  uśmiech podczas koncertu. Byliście wspaniali!

Serdecznie dziękujemy zaproszonym Gwiazdom Wieczoru - Pameli Adamik i  Jarkowi Wasikowi wraz z zespołem oraz kwartetowi wokalnemu z Filharmonii.

 

Możliwość uświetnienia naszego Koncertu Waszą obecnością bardzo wiele dla Nas znaczy. Cieszymy się, że spodobała się Wam nasza idea pomocy zwierzętom w tak niezwykły sposób.

Szczególne podziękowania składamy również Panu Dyrektorowi Opolskiej Filharmonii i wszystkim, którzy pomogli Nam w organizacji Koncertu. Jesteśmy wdzięczni za wspaniałą, otwartą postawę a także wszechstronną pomoc i gościnność jakiej doświadczyliśmy w Filharmonii.

 

Koncert wzbudził bardzo pozytywne emocje oraz przyniósł wymierną pomoc. Zrealizowaliśmy wszystkie założone cele. Impreza stanowiła artystyczną ucztę, była okazją do promocji talentów oraz ukazała wszechstronność działań związanych ze sztuką realizowanych
w Naszej Szkole. Pomogliśmy zwierzętom w sposób, który przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania.  Spełniliśmy również nasze marzenie - zintegrowaliśmy społeczność szkolną wokół wspólnej idei i to jest dla nas niezmiernie ważne. Bardzo cieszymy się, że przeżyliśmy wszyscy tak wspaniałe chwile, które pozostaną na długo w naszej pamięci.

 

Z wyrazami szacunku

- Dyrekcja NSP Nasza Szkoła

Małgorzata Jendrysik

Teresa Lauer-Jaworska

1

2

+ PROJEKTY UNIJNE