Witamy na stronie informacyjnej

dla Rodziców Naszych Uczniów

DRODZY RODZICE!

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/17 serdecznie dziękujemy za współpracę oraz zaangażowanie w życie szkoły. Życzymy wszystkim udanych wakacji, bezpiecznych podróży oraz niezapomnianych przeżyć.

Jednocześnie informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18 odbędzie się

w poniedziałek - 4 września. Dokładny termin uroczystości dla poszczególnych grup wiekowych zostanie podany w późniejszym terminie na niniejszej stronie.

STATUT SZKOŁY

W zakładce ROK SZKOLNY 2017/18 przedstawiamy Państwu treść Statutu ośmioletniej Niepublicznej Szkoły Podstawowej NASZA SZKOŁA w Opolu. Statut wchodzi w życie z dniem 1 wrzesnia 2017 r. Jest to dokument obszerny i szczegółowy, który może jeszcze ulegać drobnym zmianom - w miarę wchodzenia w życie aktów wykonawczych do Ustawy Prawo Oświatowe. STATUT dostępny tutaj

KONCERT NA CZTERY ŁAPY

Kochani Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie Naszej Szkoły!

Serdecznie dziękujemy Wam za to, że nasz Charytatywny Koncert „Na cztery łapy” był tak udany!

Niezapomniany czwartkowy wieczór w Opolskiej Filharmonii pozostanie na długo
w naszych sercach. Rodzicom dziękujemy za aktywny udział, ogromne zaangażowanie
i hojność w trakcie aukcji obrazów. To wspaniałe, że dzięki Państwa empatii, możemy pomóc czworonożnym podopiecznym Fundacji Mali Bracia, Fioletowy Pies oraz Schroniska.

Naszym Nauczycielom składamy gorące podziękowania za zaangażowanie w przygotowanie koncertu oraz opiekę nad dziećmi za kulisami. Dobrą pracę wykonały również osoby z obsługi, które zadbały o stroje, prowiant oraz zabezpieczenie organizacyjne. Było to ogromne i odpowiedzialne wyzwanie dla naszej Kadry, któremu zawdzięczamy tak płynny przebieg imprezy.

Wszystkim Uczniom należą się od Nas gromkie i zasłużone brawa za cudowny występ oraz dojrzałość w podejściu do swojego zadania. Bardzo dziękujemy za cierpliwość, entuzjazm i  uśmiech podczas koncertu. Byliście wspaniali!

Serdecznie dziękujemy zaproszonym Gwiazdom Wieczoru - Pameli Adamik i  Jarkowi Wasikowi wraz z zespołem oraz kwartetowi wokalnemu z Filharmonii.

Możliwość uświetnienia naszego Koncertu Waszą obecnością bardzo wiele dla Nas znaczy. Cieszymy się, że spodobała się Wam nasza idea pomocy zwierzętom w tak niezwykły sposób.

Szczególne podziękowania składamy również Panu Dyrektorowi Opolskiej Filharmonii i wszystkim, którzy pomogli Nam w organizacji Koncertu. Jesteśmy wdzięczni za wspaniałą, otwartą postawę a także wszechstronną pomoc i gościnność jakiej doświadczyliśmy w Filharmonii.

Koncert wzbudził bardzo pozytywne emocje oraz przyniósł wymierną pomoc. Zrealizowaliśmy wszystkie założone cele. Impreza stanowiła artystyczną ucztę, była okazją do promocji talentów oraz ukazała wszechstronność działań związanych ze sztuką realizowanych
w Naszej Szkole. Pomogliśmy zwierzętom w sposób, który przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania.  Spełniliśmy również nasze marzenie - zintegrowaliśmy społeczność szkolną wokół wspólnej idei i to jest dla nas niezmiernie ważne. Bardzo cieszymy się, że przeżyliśmy wszyscy tak wspaniałe chwile, które pozostaną na długo w naszej pamięci.

- Dyrekcja NSP Nasza Szkoła

Małgorzata Jendrysik

Teresa Lauer-Jaworska

Czwartkowy wieczór w Opolskiej Filharmonii

Koncert Charytatywny - NA CZTERY ŁAPY

Licytowane obrazy

UWAGA RODZICE! ZAGROŻENIE W SIECI!

W internecie pojawiła się bardzo niebezpieczna gra, pod nazwą „Niebieski wieloryb”, polegająca na nakłanianiu jej uczestników do wykonywania różnych zadań w realnym życiu - włącznie z okaleczaniem się oraz próbami samobójczymi. Sprawa jest nagłaśniana w mediach, co może również stanowić pokusę dla dzieci, aby spróbować znaleźć grę
w sieci.

Apelujemy do wszystkich Rodziców o szczególną czujność oraz kontrolę nad tym,

w co grają dzieci albo z kim utrzymują kontakt poprzez portale internetowe.

Jednocześnie ostrzegamy, że na bazie pomysłu zaczerpniętego z "Niebieskiego wieloryba" -  powstają również jak grzyby po deszczu różne gry (czasem niewinne typu flirt towarzyski) lub grupy działające on-line, które nakłaniają uczestników do wykonywania różnych „zadań”, często nazywanych z angielskiego „Challenge”. Jest to również forma nacisku grupy na uczestnika, pewnego rodzaju mobbing on-line. Dzieci często dla zabawy wchodzą w taką grupę a potem nie mogą się wycofać (ze wstydu, strachu, potrzeby zaimponowania innym). Słowem zabawa bardzo niebezpieczna!

Proszę uczulić dzieci, aby pod żadnym pozorem nie dały się wciągnąć w takiego typu zabawy. W szkole pracujemy również nad zapewnieniem naszym uczniom cyberbezpieczeństwa, jednak współpraca z domem rodzinnym oraz nieustanna profilaktyka jest niezastąpiona w kształtowaniu u dzieci właściwych postaw pozwalających bezpiecznie i świadomie korzystać z dobrodziejstw nowoczesnych technologii.

Dokumenty rekrutacyjne