INFORMACJE

DLA RODZICÓW

Witamy na stronie informacyjnej dla Rodziców Naszych Uczniów

KOMUNIKAT

PRZEJŚCIE SZKOŁY W TRYB PRACY ZDALNEJ

 

Informujemy, że na podstawie nowego rozporządzenia MEiN – od dnia 22 marca do dnia 9 kwietnia, wszystkie klasy w Naszej Szkole przechodzą w tryb nauczania zdalnego.

 

Zgodnie z informacjami podanymi na stronie MEiN - w tym okresie, dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, szkoła ma obowiązek zorganizować zajęcia opiekuńcze oraz umożliwić udział w zajęciach zdalnych na terenie szkoły. Jednocześnie pozostał w mocy przepis mówiący o tym, że w przypadku uczniów, którzy z uwagi na brak możliwości realizowania zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, nie mogą realizować tych zajęć w miejscu zamieszkania, dyrektor szkoły może umożliwić tym uczniom realizację zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły.
W obu przypadkach warunkiem jest umotywowany wniosek rodziców, a przypadku rodziców pracujących w podmiotach leczniczych lub  wykonujących zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID – 19 – stosowane oświadczenie.

 

Apelujemy o ścisłe przestrzeganie reguł sanitarnych oraz troskę o zdrowie, w trudnym czasie pandemii. Informujemy jednocześnie, że sekretariat Szkoły pracuje wg dotychczasowych zasad – prosimy o kontakt w przypadku pytań lub problemów.

 

Z życzeniami zdrowia

 

-Dyrekcja Szkoły

Mamy nadzieję, że nasza propozycja zadowoli gusta wszystkich Smakoszy, a z drugiej strony  jeśli spotka się z oddźwiękiem z Państwa strony – pomoże Naszej Stołówce na przetrwanie czasu mniejszego zapotrzebowania na posiłki w szkole, a co za tym idzie bardzo trudnej sytuacji finansowej.

 

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą oraz złożenie zamówienia na świąteczne potrawy, które są przygotowywane z niezwykłą starannością z dobrych jakościowo produktów. Zapewniamy również dowóz zamówionych dań pod wskazany adres.

 

Zamówienia można składać w terminie 1 – 16 grudnia:

 

- telefonicznie pod nr: 77 455 68 66

- mailowo: nsz.pyszneswieta@gmail.com

 

lub za pośrednictwem FORMULARZA:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=LaF3av5cY0qCKeBH6isZRrVs036i8RVIgmtamHkROXJUQjhCSElQVDJDUDI5NjdZUzJKR1o5VkRJTi4u

 

Po złożeniu zamówienia, na wskazany przez Państwa adres e-mail lub nr telefonu zostanie przesłana kwota do zapłaty, którą należy uiścić na numer rachunku bankowego nr 37 1240 5178 1111 0010 3651 1867 - Bank PEKAO S.A. II oddział Opole najpóźniej do dnia 16 grudnia 2020

z dopiskiem PYSZNE ŚWIĘTA

 

ODBIÓR/DOWÓZ ZAMÓWIENIA w dniach 21, 22, 23 grudnia – w zależności od Państwa wyboru:

- ODBIÓR OSOBISTY W SZKOLE – w w/w dniach od 12.00 do 17.00

- DOWÓZ POD WSKAZANY ADRES – po telefonicznym indywidualnym umówieniu się.

 

 

ŻYCZYMY WESOŁYCH, ZDROWYCH I PYSZNYCH ŚWIĄT!

Dyrekcja Naszej Szkoły

Kochani Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele oraz Przyjaciele Naszej Szkoły i Naszego Przedszkola!

 

Składamy gorące podziękowania Wszystkim, którzy przyczynili się do ogromnego sukcesu Naszej Akcji  „Paczka dla Psiaczka”, połączonej z Kiermaszem Świątecznym ! Efekt jest cudowny i przeszedł Nasze wszelkie oczekiwania!

 

Z radością informujemy, że Świąteczna Paczka powędruje do SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT

W PARYŻU prowadzonego przez Fundację Małych Braci, z którą od lat współpracujemy.

 

W Świątecznej Paczce Psiaczki i Kociaczki ze Schroniska w Paryżu znajdą:

- karmę i przekąski

- zabawki i ciepłe legowiska

- oraz prawie 3 500 zł na przetrwanie zimy!

 

PIĘKNIE DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE I NIEZWYKŁĄ HOJNOŚĆ!

 

Mamy również nadzieję, że ozdoby z Naszego Kiermaszu w każdym domu przyczynią się
do stworzenia magicznej i niezapomnianej atmosfery Świąt Bożego Narodzenia!

Życzymy zdrowia oraz spełnienia Gwiazdkowych Marzeń!

 

 

Dyrekcja i Kadra Pedagogiczna NSP Nasza Szkoła

 

ŚWIĄTECZNA PACZKA DLA PSIACZKA

czyli SZKOLNY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY - INACZEJ!

 

Kochani Uczniowie, Rodzice oraz Przyjaciele Naszej Szkoły i Naszego Przedszkola!

W dniach 14 - 18 grudnia w Naszej Szkole będzie organizowany tradycyjny KIERMASZ

ŚWIĄTECZNY ze wspaniałymi ręcznie wykonanymi ozdobami świątecznymi.

Kiermasz łączymy z akcją charytatywną - ŚWIĄTECZNA PACZKA DLA PSIACZKA - skierowaną do podopiecznych schronisk dla zwierząt, z którymi szkoła współpracuje od lat.

Aby wziąć udział w akcji - wystarczy przynieść do szkoły karmę dla psów/kotów, produkty spożywcze lub suplementy nadające się na dodatek do karmy, koce albo zabawki dla zwierząt. Każdy uczestnik akcji otrzyma świąteczny upominek z kiermaszu oraz będzie mógł wybrać niepowtarzalny stroik -  tym razem własnoręcznie wykonany przez Kadrę NSP Nasza Szkoła!

 

TAKIEJ OKAZJI NIE MOŻNA PRZEOCZYĆ! Liczymy na sukces Naszej Akcji - niech ŚWIĄTECZNA PACZKA DLA PSIACZKA okaże się ogromna - jak serca Naszych Przyjaciół :)

Przed Nami czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Z pewnością będą to inne święta bardziej rodzinne i spokojne - spędzone w zaciszu własnego domu. Pomimo wielu zmian, do których musimy przywyknąć, są jednak rzeczy, które pozostaną niezmienne – niezależnie od okoliczności: towarzyszący Świętom zapach choinki i pierniczków oraz niezapomniane smaki świątecznych potraw…

Nasza Szkoła wraz z Firmą Sedno, po raz pierwszy wychodzi z propozycją zapewnienia Państwu wspaniałych doznań kulinarnych przy świątecznym stole. Przygotowaliśmy ofertę Świątecznego Menu – PYSZNE ŚWIĘTA Z NASZĄ SZKOŁĄ, które łączy w sobie tradycję z nowoczesnością

i z pewnością każdy znajdzie w nim coś dla siebie i swojej Rodziny.

ETAPY SZKOLNE WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

 

Informujemy, że etapy szkolne Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych będą odbywały się w szkole wg załączonego harmonogramu. W konkursie mogą brać udział wszyscy chętni uczniowie z klas 4-8.

 

Materiał obejmuje podstawę programową z danego przedmiotu dla klasy ósmej (niezależnie od klasy, do której uczęszcza uczeń biorący udział w konkursie). Zgłoszenia do konkursu przyjmują nauczyciele wyszczególnieni w tabeli w podanym terminie. Regulaminy poszczególnych etapów będą udostępniona na tablicach informacyjnych w szkole. Zachęcamy do udziału i życzymy powodzenia wszystkim uczestnikom.

 

Dyrekcja Szkoły

Drodzy Rodzice,

 

Zbliża się koniec okresu organizacyjnego w szkole. Bardzo był Nam ten czas potrzebny, aby na nowo ułożyć model pracy Naszej Szkoły – zgodny z rekomendacjami MEN oraz GIS a także spełniający nasze wspólne oczekiwania.

 

Zapewnienie bezpieczeństwa Uczniom oraz Pracownikom szkoły jest dla Nas priorytetem, stąd w początkowym okresie pracy szkoły – wdrażamy procedury, sprawdzamy jak one funkcjonują w praktyce oraz w jaki sposób ulepszyć to, co do tej pory było tylko wyobrażeniem działania szkoły w warunkach pandemii. Oczywiście – tyle ile ludzi w szkole – tyle spojrzeń na to, co się wokół dzieje. Zauważamy biegunowość postaw wobec COVID-19 – od lekceważenia po przesadne reakcje na doniesienia mediów. Zwracamy się jednak z apelem do Państwa: proszę pamiętać, że szkoła to miejsce użyteczności publicznej, obwarowane w chwili obecnej licznymi nakazami i zakazami, które wpływają na pracę placówki. Ważne, aby wszyscy o tym pamiętali i przyjęli również część odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo nie tylko swoich dzieci – ale także innych Uczniów oraz ich Rodziców, Nauczycieli i innych pracowników szkoły, o czym już wielokrotnie wspominaliśmy. Dlatego prosiliśmy również o spokojne podejście i wyrozumiałość w trakcie dwóch organizacyjnych tygodni…

 

W drugiej połowie września – zgodnie z zapowiedziami, odbędą się spotkania z Rodzicami poszczególnych klas ( HARMONOGRAM W ZAŁACZENIU). Na każdym ze spotkań będzie obecna Dyrekcja Szkoły, aby rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące pracy szkoły w tych niewątpliwie trudnych i niespokojnych czasach.

 

Od poniedziałku wejdzie również plan zawierający już zajęcia obowiązkowe i pozalekcyjne

od godziny 8.05 do godziny 15.30 oraz zostanie przedstawiona oferta zajęć dodatkowych. Główna organizacja tygodnia pracy  pozostaje podobna – czyli ilość lekcji obowiązkowych w trakcie dnia oraz organizacja obiadów. Zamiast zajęć świetlicowych, pojawią się zajęcia pozalekcyjne oraz  planujemy uruchomić w ofercie dodatkowej : zajęcia tenisowe, naukę gry na pianinie, logopedię oraz robotykę.

 

W celu uzyskania wstępnych informacji o zainteresowaniu ofertą – zwracamy się z prośbą
o wypełnienie formularza –
TYLKO OSOBY ZGŁASZAJĄCE CHĘĆ UDZIAŁU DZIECKA W ZAJĘCIACH Z OFERTY DODATKOWEJ.

 

Zapraszamy na spotkania z Dyrekcją oraz Wychowawcami klas – w terminach wyznaczonych harmonogramem. Mamy nadzieje, że do tego czasu będziemy mogli już spokojnie wdrożyć się do normalnej pracy i spokojnej nauki, czego Państwu i Sobie życzymy.

 

Dyrekcja szkoły

 

GRAFIK SPOTKAŃ Z RODZICAMI - WRZESIEŃ -

 

Serdecznie zapraszamy Rodziców na spotkanie informacyjne z Dyrekcją Szkoły dotyczące omówienia organizacji pracy szkoły w roku szkolnym 2020/21.

Po zebraniu z Dyrekcja odbędą się krótkie spotkania z Wychowawcami klas.

Bardzo prosimy o utrzymanie dystansu społecznego na terenie szkoły oraz w jej pobliżu, a także założenie maseczki ochronnej podczas przebywania we wspólnych strefach budynku.

 

W miarę możliwości – prosimy o przybycie jednego Rodzica każdego dziecka, z uwagi

na potrzebę ograniczenia liczebności grupy na spotkaniu do niezbędnego minimum.

 

Z góry dziękujemy za zrozumienie sytuacji.

Dyrekcja Szkoły

Drodzy Rodzice,

 

Rozpoczęliśmy szczęśliwie nowy rok szkolny. Cieszymy się, że spotkaliśmy się wszyscy
w dobrym zdrowiu oraz z pozytywnym nastawieniem do nauki. Teraz przed Nami dwa rozruchowe tygodnie, które – tak jak zawsze, przeznaczamy na integrację zespołów klasowych, pierwsze zajęcia przedmiotowe oraz przygotowanie do wdrożenia planu stałego, który wchodzi w życie od 14 września.

 

W tym roku szkolnym czeka Nas jeszcze jedno wyzwanie – dostosowanie się do „nowej rzeczywistości” ,  obwarowanej licznymi wskazówkami, rekomendacjami i przepisami, których – jako placówka oświatowa – musimy przestrzegać. Zapewne na przestrzeni najbliższych tygodni sytuacja się unormuje, przyzwyczaimy się wszyscy do nowego sposobu funkcjonowania, to co teraz dziwne i nietypowe – stanie się szkolną codziennością, a my wspólnie wypracujemy skuteczne metody rozwiązywania zaistniałych niedogodności.

Do dnia 14 września funkcjonować będzie plan tymczasowy, który  uwzględnia nową organizację dnia, ale nie zawiera jeszcze wszystkich zajęć, podziału na grupy oraz niektórych przedmiotów, prowadzonych przez nauczycieli spoza szkoły.  W planie stałym oprócz w/w danych, będą również uwzględnione konsultacje wspierające uczniów przebywających na ewentualnej kwarantannie lub długotrwałym zwolnieniu lekarskim a także zajęcia hybrydowe – realizujące założenia programowe w sposób projektowy. Nowa organizacja pracy wymaga wielokierunkowego spojrzenia na cały rok szkolny 2020/21 i opracowania różnych rozwiązań, które być może z dnia na dzień trzeba będzie wprowadzić w życie, w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej w szkole i w regionie.

 

W połowie września – po wprowadzeniu planu stałego, we wszystkich klasach odbędą się spotkania Rodziców z wychowawcami klas . Jest to optymalny termin, ponieważ  już wówczas będzie można porozmawiać o konkretnych „blaskach i cieniach” nowej rzeczywistości szkolnej. Już dziś serdecznie Państwa zapraszamy a konkretny termin spotkania będzie podany przez e-dziennik przez Wychowawcę klasy.

 

Umowy o świadczenie usług edukacyjnych – pozostają bez zmian, jednak w celu uzupełnienia formalności – przekazujemy Państwu formularze DEKLARACJE I ZGODY, które zawierają określenie sposobu wnoszenia opłaty za szkołę, zgodę na objęcie dziecka ubezpieczeniem grupowym, deklarację w sprawie uczęszczania dziecka na religię oraz ewentualną zgodę na STAŁE samodzielne opuszczanie przez dziecko szkoły po zajęciach obowiązkowych. W udostępnionym formularzu nie ma  deklaracji dotyczących wyjazdów na Białą czy Zieloną Szkołę – ponieważ na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie określić, czy takie wyjazdy w ogóle się odbędą.  Być może podejmiemy takie kroki, jeśli sytuacja się unormuje,  wówczas  będziemy informować  Państwa na bieżąco.

 

LINKI DO POBRANIA:

LINK DO DEKLARACJI – WERSJA STANDARDOWA

LINK DO DEKLARACJI – DLA KOLEJNEGO DZIECKA Z RODZINY (RODZEŃSTWO)

 

Bardzo prosimy o wydrukowanie, wypełnienie i podpisanie dokumentu oraz zwrot do sekretariatu w terminie do 7 września 2020. Można również skan formularza przesłać
w podanym terminie na adres:
nsz.sekretariat@gmail.com, a w dogodnym czasie dostarczyć oryginał do sekretariatu.

 

Bieżący rok szkolny  będzie z pewnością dynamiczny i wymagający ELASTYCZNOŚCI w podejściu do zmieniających się warunków. Mamy nadzieję, że przy pozytywnym wsparciu z Państwa strony oraz racjonalnym przestrzeganiu  obowiązujących procedur  –  jak najdłużej będziemy cieszyć się komfortem nauczania stacjonarnego w szkole i spokojnie przejdziemy przez wszystkie scenariusze, jakie napisze nam życie.

 

Z życzeniami zdrowia oraz udanego roku szkolnego 2020/21

Dyrekcja Szkoły

 

ZAPROSZENIE - ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/21

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich Uczniów na Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/21, które odbędzie się w Naszej Szkole we wtorek, 1 września 2020 r. w grupach wiekowych:

- 9.00 – klasy  2-3

- 10.00 – klasy 4-6

- 11.00 – klasy 7-8

 

Bardzo prosimy o punktualne przybycie oraz zapoznanie się z obowiązującymi procedurami

(w załączeniu). Niestety z uwagi na obecną sytuację epidemiczną, w uroczystości mogą brać udział wyłącznie Uczniowie, bardzo prosimy o wyrozumiałość.

 

Wszelkie informacje na temat organizacji pracy w roku szkolnym 2020/21 będą przesyłane na bieżąco poprzez dziennik elektroniczny w ostatnich dniach wakacji, prosimy, aby na bieżąco śledzić pocztę elektroniczną w tym zakresie.

 

Życzymy zdrowia!

Dyrekcja Szkoły

-----------------------

 

 

 

 

ZAPROSZENIE DLA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

 

Serdecznie zapraszamy Uczniów Klas Pierwszych  na Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/21, które odbędzie się w Naszej Szkole we wtorek, 1 września 2020 r. o godzinie 12.00.

 

Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną, w uroczystości może towarzyszyć Dziecku wyłącznie jeden Rodzic, bardzo prosimy o wyrozumiałość oraz zapoznanie się z procedurami przesłanymi za pośrednictwem poczty elektronicznej..

 

Wszelkie informacje na temat organizacji pracy w roku szkolnym 2020/21 będą przesyłane na bieżąco za pośrednictwem poczty elektronicznej w ostatnich dniach wakacji, a następnie (po 1 września) poprzez dziennik elektroniczny. Prosimy, aby na bieżąco śledzić pocztę elektroniczną w tym zakresie.

 

Życzymy zdrowia!

Dyrekcja Szkoły

-----------------------------

ORGANIZACJA ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO

WYNIKI SZCZEGÓŁOWE EGZAMINU

ÓSMOKLASISTY W ROKU SZKOLNYM 2019/20

 

Egzamin Ósmoklasisty w 2020 roku był zorganizowany w czasach pandemii COVID – 19,

w szczególnych warunkach oraz czasie. Do egzaminu przystapiło 41 uczniów. Wszyscy

z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki, ponieważ od nich zależy w dużej mierze powodzenie w procesie rekrutacji do wymarzonych szkół ponadpodstawowych.

 

31 lipca otrzymalismy wyniki Egzaminu Ósmoklasisty, które nie pozostawiają cienia wątpliwości – Nasi Absowlenci z pewnością mogą zaliczyć ten egzamin do udanych! Zarówno wyniki indywidualne, jak i uzależnione od nich średnie klas oraz szkoły – są wspaniałe! W porównaniu ze średnimi wynikami ogłoszonymi przez CKE z całego kraju oraz naszego województwa – różnica jest ogromna!

 

Serdecznie gratulujemy Naszym Absolwentom i życzymy sukcesów w dalszej edukacji. Rodzicom dziękujemy za wspieranie dzieci oraz współpracę w czasie nauczania zdalnego. Składamy również podziękowania Nauczycielom, którzy sprawili, że Uczniowie mogą teraz kontynuować naukę w szkołach średnich z rozległą, utrwaloną i przyswojoną wiedzą, co w czasie tak trudnym jak nadchodzący rok szkolny, może okazać się wartością nie do przecenienia!

Tabelaryczne zestawienia wyników:

WYNIKI EGZAMINU ÓSMOKLASISTY’2020

Wielki sukces Naszej Szkoły, a przede wszystkim Uczniów Klas Ósmych

oraz ich Nauczycieli!

 

Z ogromną dumą oraz wyrazami uznania dla Uczniów Klas Ósmych oraz ich Nauczycieli informujemy, że Nasza Szkoła po raz kolejny uzyskała najwyższe wyniki egzaminu ósmoklasisty!


ŚREDNI WYNIK PROCENTOWY WSZYSTKICH CZĘŚCI EGZAMINU

JEST WYŻSZY NIŻ W POPRZEDNIM ROKU, CO JEST NIEWĄTPLIWIE OGROMNYM SUKCESEM

W TAK TRUDNYM CZASIE DLA EDUKACJI.


Egzamin ósmoklasisty w roku szkolnym 2019/20 był wyjątkowy … Pandemia COVID-19 obarczyła młodych ludzi przystępujących do egzaminu nie tylko obawą o zdrowie własne i bliskich, ale również ogromnym ładunkiem emocjonalnym związanym z zawieszeniem zajęć w szkołach, nauczaniem zdalnym oraz niepewnością jutra. Sprawne wprowadzenie nauczania zdalnego przez Naszą Szkołę  okazało się jednak skuteczne i nie zakłóciło przygotowań do egzaminu. Pomimo tych bardzo trudnych warunków wszyscy nasi Ósmoklasiści zdali egzamin

z dojrzałości oraz pokazali, że świadomość celu a także pozytywne nastawienie i motywowanie do nauki pokona wszystkie trudności.

 

Średnie wyniki egzaminu w Naszej Szkole przewyższają znacznie wyniki krajowe oraz województwa opolskiego, i plasują się w najwyższym przedziale centylowym, co oznacza, że znajdujemy się obecnie w czołówce krajowej. Składamy serdeczne podziękowania Nauczycielom, którzy z pasją i poświęceniem od pierwszego do ostatniego dnia nauki w Naszej Szkole przygotowywali uczniów do tego wspaniałego finiszu!

Serdecznie gratulujemy sukcesu Naszym Absolwentom oraz życzymy dalszej wspaniałej edukacji w wybranych szkołach ponadpodstawowych. Jesteśmy z Was bardzo dumni!

 

ŚREDNIE WYNIKI POSZCZEGÓLNYCH CZĘŚCI EGZAMINU ÓSMOKLASISTY
W NIEPUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ „NASZA SZKOŁA”:

język polski – 81,02%

matematyka – 89,05%

język angielski – 92,22%

Drodzy Rodzice

 

Rok szkolny 2019/2020 dobiega końca. Był to rok szczególny pod każdym względem. Rozpoczął się od Jubileuszu XX-lecia szkoły a zakończył niespodziewanym przejściem na nauczanie on-line …

 

Przed rozpoczęciem wakacji chcielibyśmy spotkać się chociaż na krótką chwilę z Naszymi Uczniami i pogratulować wszystkim wytrwałości oraz wspaniałych wyników w nauce zdobytych w tak trudnych i nietypowych warunkach. Z wielką przykrością informujemy jednocześnie, że tym razem w uroczystości zakończenia roku mogą brać udział TYLKO UCZNIOWIE, z uwagi na konieczność ograniczenia do minimum liczby uczestników spotkania. Postaramy się jednak o dokumentację zdjęciową, aby jednak pozostała miła pamiątka w rodzinnych albumach. Oczywiście – decyzja o udziale dziecka w Uroczystości rozdania świadectw należy do Państwa i jest uzależniona od stanu zdrowia  Ucznia oraz jego najbliższego otoczenia. W przypadku nieobecności dziecka na zakończeniu roku – świadectwo będzie można odebrać w sekretariacie szkoły w innym terminie.

 

Rozdanie świadectw Uczniom zaplanowane jest w Sali gimnastycznej w małych grupach składających się wyłącznie z  Uczniów maksymalnie dwóch klas i reprezentacji Nauczycieli . Spotkania będą odbywały się z zachowaniem reżimu sanitarnego oraz wszelkich wytycznych GIS oraz MEN.

 

Szczegółowa organizacja ZAKOŃCZENIA ROKU oraz WYTYCZNE dotyczące bezpieczeństwa – zostały przesłane do wszystkich Rodziców poprzez e-dziennik.

Zapraszamy na półkolonie w Naszej Szkole

OD KLIKA DO INFORMATYKA!

 

 

Program półkolonii obejmuje twórcze zajęcia w zakresie programowania i budowy robotów, zajęcia sportowe (tenis), turnieje z nagrodami oraz spotkania z ciekawymi ludźmi!

Koszt każdego turnusu to 350 zł.

 

Zgłoszenia przyjmujemy do 24.06.2020r.

WARUNKIEM URUCHOMIENIA KAŻDEGO TURNUSU JEST ZGŁOSZENIE SIĘ PRZYNAJMNIEJ 48 UCZESTNIKÓW!

 

Zgłoszenia prosImy wypełniać elektronicznie

 

 

Drodzy Rodzice

 

W związku z przedłużeniem okresu zawieszenia zajęć w szkole do dnia 24 maja, informujemy, że w dalszym ciągu będzie obowiązywał ustalony plan zajęć, który jest optymalnym rozwiązaniem, dającym gwarancję na systematyczne realizowanie treści programowych ze wszystkich przedmiotów.

 

Dziękujemy za wszelką pomoc i aktywny udział Naszych Uczniów w zajęciach on-line, zarówno tych obowiązkowych, jak i pozalekcyjnych. Jest Nam niezmiernie miło, że Nasza oferta cieszy się ogromnym zainteresowaniem oraz że dzieci uczą się i rozwijają zainteresowania razem

z Nami w tym trudnym dla wszystkich okresie, pełnym ograniczeń i niepewności. Nasi Uczniowie klas ósmych nadal bardzo rzetelnie przygotowują się do egzaminu, którego termin na chwilę obecną jest ustalony na dni od 16 do 18 czerwca. Będziemy wspierać ich

w usystematyzowaniu i utrwaleniu wiedzy, tak, aby bez problemów przystąpili do egzaminu

i osiągnęli jak najlepsze wyniki.

 

Pomimo wielu zadań do realizacji związanych z formą nauczania zdalnego, uczniowie klas starszych licznie zgłosili się również do akcji wolontariackich: WYKLIKAJ SOBIE WOLONTARIAT!, podczas których przygotowujemy wspólnie elektroniczne pomoce dydaktyczne dla młodszych klas. Serdecznie im za to dziękujemy!

 

Przypominamy, że zarówno z Dyrekcją jak i poszczególnymi Nauczycielami można na bieżąco kontaktować się za pośrednictwem e-dziennika oraz platformy MICROSOFT 365, natomiast Sekretariat szkoły jest czynny codziennie od godziny 9.00 do 14.00. Nadal utrzymany jest również telefoniczny dyżur psychologa w poniedziałki i środy.

Plan zajęć i warsztatów oraz wszystkie szczegóły organizacji pracy szkoły są umieszczone
w e-dzienniku.

 

Życzymy wszystkim zdrowia i zapraszamy do kontaktu on-line.

 

Dyrekcja Szkoły

DRODZY RODZICE

 

Przed Nami kolejny etap nauczania zdalnego, który na chwilę obecną jest ustalony

do 26 kwietnia, jednak bierzemy pod uwagę, że z dużym prawdopodobieństwem zostanie on przedłużony na dalszy okres.

 

Dlatego od poniedziałku – 20 kwietnia wprowadzamy plan zajęć obejmujący już wszystkie przedmioty nauczania prowadzone w wymiarze zapewniającym pełną realizację materiału oraz warunki do ewentualnej klasyfikacji uczniów, gdyby zaistniała taka potrzeba. W planie wszystkich klas znajdą się również, naszym zdaniem bardzo potrzebne, zajęcia wychowawcze przeznaczone na luźne spotkania wszystkich uczniów z wychowawcą. Postaramy się, aby plan ten nie ulegał już zmianom do czasu zniesienia zawieszenia zajęć w szkole, chyba, że zajdą okoliczności, które będą wymagały korekty rozkładu zajęć.

PLAN JEST DOSTĘPNY W E-DZIENNIKU.

 

Od poniedziałku proponujemy również dodatkowe zajęcia on-line dla chętnych uczniów

w postaci WARSZTATÓW ON-LINE - czyli zajęć pozalekcyjnych – plastycznych, rekreacyjnych,

e-gamingowych, naukowych – tematyka warsztatów oraz osoba prowadząca będzie podana

w planie lekcji w e-dzienniku. W klasach 1-3 pomiędzy końcem lekcji a początkiem warsztatów będzie godzina przerwy na odpoczynek. Warsztaty on-line dla klas 1-3 będą rozpoczynały się

o godzinie 13.30, a dla klas starszych o godzinie 14.00. Zachęcamy uczniów do skorzystania

z oferty.

 

Wszystkie zajęcia dodatkowe – te prowadzone on-line (WARSZTATY ON-LINE) , jak i propozycje do samodzielnej pracy z różnych dziedzin będą umieszczone w zespole ZAJĘCIA DODATKOWE (klasy 1-3) oraz WARSZTATY POZALEKCYJNE (klasy 4-8). W dalszym ciągu będziemy również zamieszczać propozycje nauczycieli na zadania dodatkowe. Zapraszamy wszystkich chętnych  do udziału

w tych zajęciach oraz korzystania z inspiracji na spędzenie czasu wolnego i rozwój zainteresowań w domu.

 

W nowym planie zajęć utrzymujemy dyżur nauczyciela na Outlook, więc można kontaktować się z nauczycielem za pomocą poczty Outlook lub dziennika elektronicznego.

 

Przypominam jednocześnie, że w ramach świadczenia pomocy psychologiczno -pedagogicznej, w poniedziałki - w godzinach 12.00 – 14.00 oraz w środy - w godzinach 15.00 – 17.00

pod nr telefonu: 508 106 321 w Poradni CLIRO jest dyżur Naszej Pani Psycholog zorganizowany

dla Naszej Szkoły. Zapraszamy do kontaktu, gdyby zaistniała potrzeba wsparcia lub po prostu rozmowy. W pilnych sprawach można również kontaktować się w innych terminach, prosząc o kontakt zwrotny - pani Asia oddzwoni, gdy tylko będzie to możliwe.

 

Z życzeniami szybkiego powrotu do Szkoły

 

- DYREKCJA SZKOŁY

Nauczanie zdalne przedłużone do 26 kwietnia.

Egzaminy ósmoklasisty przełożone!

 

Wszystkie szkoły i uczelnie w Polsce są zamknięte. Lekcje i zajęcia nie odbywają się stacjonarnie, a przez Internet za pomocą platform e-learningowych.

 

Będziemy dalej kontynuować nauczanie zdalne w taki sam sposób jak dotychczas. Plan lekcji zostanie przesłany Państwu po Świętach.

WAŻNE! EGZAMINY ÓSMOKLASISTY NAJWCZEŚNIEJ W CZERWCU.

 

Konkretna data zostanie podana co najmniej 3 tygodnie przed egzaminem.

Zapraszamy do śledzenia naszego nowego kanału

Nsz Master!

 

- na którym nauczyciele przedstawiają krótkie filmy instruktażowe przeróżnych form spędzania wolnego czasu, a także zagadnień naukowych :)

Nauczanie zdalne od dnia 23 marca.

 

W związku z przedłużeniem okresu zawieszenia zajęć w szkołach do Świąt Wielkanocnych, Nasza Szkoła kontynuuje nauczanie on-line w sprawdzonej już formie – na platformie Microsoft 365. Cieszymy się bardzo, że my już mamy „przećwiczony”

i postawiony na najwyższym poziomie kompleksowy model nauczania zdalnego. Nasze rozwiązanie pozwala na systematyczną, optymalnie zbilansowaną pracę uczniów w domu pod kierunkiem nauczyciela.

 

 

Dzieci nie są pozostawione same sobie, biorą udział w ciekawych, świetnie prowadzonych zajęciach, nie mają wstawianych nieobecności na zajęciach - ponieważ czy są aktywne czy też nie podczas zajęć on-line - i tak jest liczona obecność w dzienniku we frekwencji ogólnej.

Poza tym oferujemy różne możliwości kontaktu indywidualnego dla uczniów i rodziców

z nauczycielem, co też jest istotne. Jesteśmy dobrze przygotowani do tego trudnego

dla wszystkich czasu i dzień po dniu doskonalimy nasze działania w e-learningu - dzięki temu nasi uczniowie z pewnością zrealizują założenia programowe ze wszystkich przedmiotów bez opóźnień.

 

Poniżej zamieszczamy plan obowiązujący na czas nauczania zdalnego. Plan ten znajdą Państwo również w e-dzienniku. Przypominamy, że we wszystkich sprawach dotyczących e-learningu można kontaktować się telefonicznie lub za pośrednictwem poczty e-mail – na numer i adresy podawane w korespondencji przesyłanej przez e-dziennik oraz bezpośrednio z poczty OUTLOOK na platformie – z konta dziecka.

 

Życzymy wszystkim zdrowia i apelujemy o przestrzeganie wszelkich zaleceń sanitarnych związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 

Dyrekcja Szkoły

Drodzy Rodzice Uczniów Naszej Szkoły!

 

Bardzo dziękujemy za wsparcie we wprowadzaniu nauczania zdalnego w postaci lekcji

on-line. Zaangażowanie zarówno Uczniów - jak i Rodziców jest wspaniałe i z pewnością pomoże przetrwać Nam wszystkim ten trudny czas w sposób twórczy i inspirujący.

 

 

Poniżej umieszczamy kolejną porcję informacji oraz uaktualnione plany zajęć dla poszczególnych klas na bieżący tydzień, zawierające również godziny dyżurów nauczycieli

on-line.

 

Zachęcamy do bieżącego kontaktu - zarówno na kanale poszczególnych przedmiotów jak i za pośrednictwem korespondencji na OUTLOOK (instrukcja w dokumencie PLAN LEKCJI - OMÓWIENIE ).

 

Plan zajęć jest widoczny w e-dzienniku, natomiast wszelkie materiały z lekcji są umieszczane każdego dnia w zakładce - ZADANIE DOMOWE. Jeśli dziecko nie bierze udziału w lekcji on-line - zapisy widoczne w zakładce ZADANIE DOMOWE są informacją co uczeń powinien zrobić, zgodnie z założonym na czas nauczania zdalnego harmonogramem realizacji materiału

z poszczególnych przedmiotów.

Drodzy Rodzice

 

W poniedziałek, 16 marca otwieramy nowy, inspirujący rozdział w Naszej Szkole – czyli nauczanie zdalne. Jest to dla uczniów nowa forma, więc prosimy o niewielką pomoc, szczególnie najmłodszym uczniom, w pierwszych dniach pracy.

 

Proponowana platforma Microsoft 365 i aplikacja Microsoft Teams daje ogromne możliwości, które postaramy  się wykorzystać podczas zajęć – oczywiście dostosowując ich ilość oraz formę do wieku i umiejętności uczniów. Z pewnością na początku pracy zrodzi się wiele pytań oraz może nawet problemów technicznych – dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc
w uruchomieniu naszego e-learningu.

 

Poniżej udostępniamy wszelkie niezbędne informacje i instrukcje, prosimy o zapoznanie się

z nimi i postępowanie zgodnie z zaleceniami oraz bieżący kontakt w przypadku trudności.

 

 

Z góry serdecznie dziękujemy.

 

Dyrekcja Szkoły

APLIKACJA TEAMS

W związku z czasowym ograniczeniem  funkcjonowanie jednostek systemu oświaty przez MEN na okres od dnia 12 do 25 marca br,  informujemy o zmianie formuły nauczania
w Naszej Szkole w w/w terminie. Od dnia 16 marca ( poniedziałek ) zostanie uruchomiona alternatywna ścieżka nauczania z wykorzystaniem Internetu, a kadra na bieżąco będzie opracowywała program zajęć na kolejne dni. Wszelkie procedury postępowania, które będą wymagały od dzieci przygotowania się do zajęć w domu zostaną podane do wiadomości
w piątek – 13 marca przez dziennik elektroniczny.

 

Prosimy Państwa o bieżące monitorowanie informacji przesyłanych przez e-dziennik, będą tam umieszczane wszelkie niezbędne dane.

 

W czasie zawieszenia zajęć w szkole – od dnia 12 do 25 marca, apelujemy o zastosowanie się do zasad kwarantanny domowej, ograniczenie kontaktu z innymi osobami . Jednocześnie prosimy o informowanie na bieżąco szkoły o ewentualnych przypadkach zachorowań lub złego samopoczucia.

 

Jednocześnie informujemy, że sekretariat Szkoły oraz wszyscy pracownicy w terminie zawieszenia zajęć pracują w normalnym trybie, można również kontaktować się z nauczycielami i wychowawcami klas oraz dyrekcją szkoły telefonicznie lub poprzez e-dziennik.

O wszelkich decyzjach będziemy informować na bieżąco, w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej.

 

Z wyrazami szacunku

Dyrekcja Szkoły

Szanowni Państwo, drodzy Rodzice i Nauczyciele

 

W ostatnim czasie bardzo uważnie śledzimy dynamicznie zmieniającą się sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce, w Europie i na świecie. Pojawienie się wykrytych przypadków zarażenia w naszym województwie czy najbliższym otoczeniu wydaje się być jedynie kwestią czasu.

 

 

Dlatego zwracamy się z apelem o zastosowanie się do wszelkich obowiązujących zasad
i procedur związanych z zapobieganiem rozszerzania się zakażeń wirusem COVID-19. Z naszej strony na bieżąco będziemy Państwa informować o podjętych działaniach oraz decyzjach,
w zależności od rozwoju sytuacji w regionie.

Bardzo prosimy o zachowanie spokoju oraz bieżące pozostawanie w kontakcie ze szkołą, szczególnie w kontekście monitorowania informacji przesyłanych przez dziennik elektroniczny.

 

Przypominamy, że w codziennym funkcjonowaniu najważniejsze jest zachowanie zasad higieny oraz kilku prostych, podstawowych zasad t.j:

– częste i dokładne mycie rąk bieżącą ciepłą wodą i mydłem lub płynem dezynfekcyjnym;

- zakrywanie ust i nosa podczas kaszlu i kichania;

- unikanie kontaktu z osobą przejawiającą objawy chorobowe, zachowanie bezpiecznej odległości;

- używanie chusteczek jednorazowych oraz papierowych ręczników w łazienkach;

- w przypadku dzieci - troska o to, aby nie „dzielić się” z innymi np.: kanapką, ugryzionym owocem, napojem wypijanym z butelki lub przez słomkę;

- unikanie dotykania ust i nosa rękami;

- unikanie skupisk ludzkich oraz środków komunikacji zbiorowej.

Jeśli w najbliższym otoczeniu znajdzie się osoba z podwyższonego ryzyka ( np. powracającą
z krajów, gdzie wykryto ogniska choroby ) – obserwowanie ewentualnych objawów chorobowych pod kątem objawów związanych z koronawirusem ( gorączka, kaszel, nudności, duszności… ). W przypadku podejrzenia, że mogło dojść do zarażenia – bezwzględnie należy zgłosić się do stacji sanitarno-epidemiologicznej lub na oddział zakaźny.

 

Ze strony Szkoły na bieżąco obserwujemy i śledzimy wszelkie zalecenia GIS oraz MEN
i Kuratorium Oświaty oraz wdrażamy je w życie. Na dzień dzisiejszy zostały podjęte następujące działania prewencyjne:

- pogadanka przeprowadzona z pielęgniarką szkolną we wszystkich klasach,

- umieszczenie w każdej z łazienek instrukcji mycia rąk

- rozmieszczenie na terenie szkoły plakatów informujących o procedurach postępowania
w razie wystąpienia objawów chorobowych;

- bieżąca i systematyczna dezynfekcja klamek i poręczy ;

- zwiększona troska o czystość toalet (dezynfekowane deski sedesowe, baterie łazienkowe, umywalki, podłogi, itp);

- monitorowanie stanu zdrowia dzieci oraz frekwencji;

- zawieszenie wyjść na zajęcia poza szkołą (na dzień dzisiejszy nie dotyczy jedynie zajęć na pływalni ) lub do instytucji kultury masowej;

- zmniejszenie do niezbędnego minimum zebrań z Rodzicami.

 

Prosimy Państwa aby często rozmawiać z dziećmi na temat zasad higieny oraz wymienionych powyżej zaleceń, oraz przestrzegać ich również w domu. Prosimy, aby

w miarę możliwości wyposażyć dzieci w chusteczki do bieżącej osobistej dezynfekcji rąk oraz chusteczki jednorazowe.

Ze względu na higienę i profilaktykę zostało wyłączone źródełko z wodą oraz są usunięte ogólnodostępne dystrybutory z wodą, w związku z tym prosimy o wyposażenie dzieci w wodę mineralną w małych butelkach.

 

Zwracamy się z apelem, żeby nie posyłać do szkoły dzieci przeziębionych, zakatarzonych lub

z innymi niepokojącymi objawami, aby nie narażać zdrowych dzieci na obniżenie odporności.

 

Bardzo prosimy również o informację o wszelkich wyjazdach za granicę lub też o kontaktach z osobami wracającymi z zagranicy, szczególnie z terenów , gdzie występuje koronawirus.

W przypadku zauważenia u siebie lub bliskich niepokojących objawów – prosimy
o bezwzględny kontakt ze szkołą.

 

Wszelkie informacje prosimy zgłaszać pod przez dziennik elektroniczny lub telefony szkoły: stacjonarny: 77 455 68 66, komórkowy: 500 103 625.

 

Prosimy o bieżące monitorowanie sytuacji na stronach GIS, gdzie można uzyskać najbardziej rzetelne i sprawdzone informacje o sytuacji epidemiologicznej.

Z naszej strony będziemy na bieżąco informować Państwa o podjętych działaniach – zgodnie z zaleceniami odpowiednich służb oraz rozwojem sytuacji w naszym regionie oraz całym kraju.

 

PRZYDATNE LINKI:

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

https://gis.gov.pl/aktualnosci/jak-skutecznie-dezynfekowac-rece/

https://gis.gov.pl/aktualnosci/informacja-glownego-inspektora-sanitarnego-dla-seniorow/

https://gis.gov.pl/aktualnosci/apel-glownego-inspektora-sanitarnego-w-zwiazku-z-wystepowaniem-koronawirusa-w-polsce/

 

Z wyrazami szacunku,

Dyrekcja Szkoły

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

Początek listopada w Naszej Szkole przebiega pod znakiem eliminacji szkolnych Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Konkursy w szkole będą przebiegały wg ustalonego harmonogramu, w następujących terminach:

 

- geografia  - 4 listopada

- j. polski - 5 listopada

- j. niemiecki - 6 listopada

- chemia - 7 listopada

- biologia - 8 listopada

- j. angielski - 12 listopada

- matematyka - 13 listopada

- historia - 14 listopada

- fizyka - 15 listopada

 

W etapie szkolnym konkursu mogą brać udział wszyscy chętni uczniowie z klas 4-8.

Zgłoszenia przyjmowane są przez nauczycieli uczących danych przedmiotów.

Zakres materiału obejmuje całą podstawę programową - do klasy 8 włącznie, niezależnie od poziomu klasy, w której obecnie uczy się uczestnik.

DLA RODZICÓW ÓSMOKLASISTÓW

 

Poniżej zamieszczona jest prezentacja ze spotkania z dnia 28 marca dotycząca organizacji egzaminu ósmoklasisty oraz rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

WAŻNE INFORMACJE dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2019/20

- dla rodziców oraz uczniów klas ósmych.

 

W związku z pojawieniem się na stronach internetowych szkół ponadpodstawowych szczegółowych zasad rekrutacji na rok szkolny 2019/20 - zachęcam do analizy przedstawionych ofert i zapoznanie się z zasadami rekrutacji do poszczególnych klas/profili kształcenia wybranej szkoły.

 

W celu usystematyzowania ogólnych zasad rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2019/20 przedstawiamy najważniejsze linki, wyjaśniające szczegółowo sprawy rekrutacji:

 

INFORMACJE DOTYCZĄCE OGÓLNYCH ZASAD REKRUTACJI:

 

  • STRONA MINISTERSTWA OŚWIATY:

 

  • MATERIAŁY INFORMACYJNE MINISTERSTWA OŚWIATY:
  • SZCZEGÓŁOWY ROZKŁAD PUNKTÓW ZA POSZCZEGÓLNE PRZEDMIOTY, WYNIKI TESTÓW ORAZ OSIĄGNIĘCIA (ulotka rekrutacyjna ze strony j/w - druga strona)

 

 

ZARZĄDZENIA KURATORA DOTYCZĄCE REKRUTACJI:

 

  • TERMINARZ POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO ( POBRAĆ ZAŁĄCZNIK NR 2 ) :

 

  • WYKAZ KONKURSÓW, KTÓRE MOGĄ BYĆ UMIESZCZONE NA ŚWIADECTWIE UKOŃCZENIA SZKOŁY:

 

 

SZCZEGÓŁOWE ZASADY REKRUTACJI DO WYBRANYCH SZKÓŁ

(ODNOŚNIKI DO POPULARNYCH LICEÓW I TECHNIKÓW W OPOLU)

 

LICEA

 

TECHNIKA

 

 

NA OFERTĘ OPOLSKICH SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH SKŁADAJĄ SIĘ RÓWNIEŻ INNE PLACÓWKI, KTÓRE NIE ZOSTAŁY UJĘTE W NINIEJSZYM WYKAZIE ( licea niepubliczne, technika oraz szkoły branżowe). ZACHĘCAM DO INDYWIDUALNEGO ZAPOZNANIA SIĘ Z OFERTĄ TYCH SZKÓŁ, W PRZYPADKU CHĘCI WYBORU WŁAŚNIE TAKICH DRÓG DALSZEGO KSZTAŁCENIA.

 

 

WAŻNA INFORMACJA: w procesie rekrutacyjnym uczeń może złożyć ŁĄCZNIE podania do TRZECH wybranych szkół ponadpodstawowych (reguluje to Ustawa Prawo Oświatowe)

 

W drugiej połowie marca planowane jest spotkanie Dyrekcji z Uczniami klas ósmych oraz Rodzicami w celu wyjaśnienia ewentualnych pytań dotyczących rekrutacji oraz egzaminu ósmoklasisty. Termin spotkania zostanie podany przez Wychowawców. Proszę o wcześniejsze zapoznanie się z zaprezentowanymi materiałami, mam nadzieję, że w sposób wyczerpujący wyjaśniają one zasady rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na następny rok szkolny.

 

- Teresa Lauer-Jaworska

dyr d/s dydaktycznych

1

2

+ PROJEKTY UNIJNE