INFORMACJE

DLA RODZICÓW

Witamy na stronie informacyjnej

dla Rodziców Naszych Uczniów

PROŚBA O DOSTARCZENIE DOKUMENTÓW

 

Zwracamy się z gorącą prośbą do Rodziców o pilne dostarczenie do sekretariatu dokumentów dotyczących uczęszczania dziecka do Naszej Szkoły w przyszlym roku szkolnym (2017/18) - czyli  umowy o świadczenie usług edukacyjnych wraz załącznikami.

 

Dokumenty te są nam niezbędne do realizacji zadań wynikających z kontroli wypełniania obowiazku szkolnego. Jednocześnie dziękujemy Rodzicom, którzy już dopełnili tej formalności.

                                                                              - Dyrekcja NSP Nasza Szkoła

NASZA SZKOŁA PO STRONIE NATURY!

GŁOSUJCIE NA NAS!

www.postronienatury.pl

 

Nasza Szkoła po raz kolejny została doceniona w konkursie grantowym na projekt ekologiczny! Nasz projekt pod nazwą EKO-LEGO INSPIRATION znalazł uznanie komisji konkursu „Inicjatywy Społeczne - Po stronie natury” i został wybrany jako jeden

z dwudziestu najlepszych projektów z całej Polski.

 

Teraz trwa głososwanie internautów, od którego uzależnione jest otrzymanie grantu na realizację projektu. Wszystkich naszych Przyjaciół, Rodziców, Nauczycieli oraz Uczniów zachęcamy do głosowania. Można oddać jeden głos dziennie, za pośrednictwem e-mail lub FB do 2 lipca włącznie. KAŻDY GŁOS SIĘ LICZY! Bądźmy razem - PO STRONIE NATURY!

 

LINK DO STRONY: www.postronienatury.pl

NAZWA PROJEKTU - EKO-LEGO INSPIRATION

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/17

 

Serdecznie zapraszamy na uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/17,

która odbędzie się w piątek - 23 czerwca w trzech odrębnych terminach

dla poszczególnych grup wiekowych:

- uczniowie klas pierwszych oraz drugich - godzina 9.00

- uczniowie klas trzecich oraz czwartych - godzina 10.00

- uczniowie klas piątych oraz szóstych - godzina 10.45.

 

Bardzo prosimy Uczniów o przybycie na kwadrans przed godziną rozpoczęcia uroczystości
i zgłoszenie się do sal wychowawczych.

 

                                                                                       Dyrekcja NSP Nasza Szkoła

STATUT SZKOŁY

 

W zakładce ROK SZKOLNY 2017/18 przedstawiamy Państwu treść Statutu ośmioletniej Niepublicznej Szkoły Podstawowej NASZA SZKOŁA w Opolu. Statut wchodzi w życie z dniem 1 wrzesnia 2017 r. Jest to dokument obszerny i szczegółowy, który może jeszcze ulegać drobnym zmianom - w miarę wchodzenia w życie aktów wykonawczych do Ustawy Prawo Oświatowe. STATUT dostępny tutaj

KONCERT NA CZTERY ŁAPY

 

Kochani Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie Naszej Szkoły!

 

Serdecznie dziękujemy Wam za to, że nasz Charytatywny Koncert „Na cztery łapy” był tak udany!

 

Niezapomniany czwartkowy wieczór w Opolskiej Filharmonii pozostanie na długo
w naszych sercach. Rodzicom dziękujemy za aktywny udział, ogromne zaangażowanie
i hojność w trakcie aukcji obrazów. To wspaniałe, że dzięki Państwa empatii, możemy pomóc czworonożnym podopiecznym Fundacji Mali Bracia, Fioletowy Pies oraz Schroniska.

 

Naszym Nauczycielom składamy gorące podziękowania za zaangażowanie w przygotowanie koncertu oraz opiekę nad dziećmi za kulisami. Dobrą pracę wykonały również osoby z obsługi, które zadbały o stroje, prowiant oraz zabezpieczenie organizacyjne. Było to ogromne i odpowiedzialne wyzwanie dla naszej Kadry, któremu zawdzięczamy tak płynny przebieg imprezy.

 

Wszystkim Uczniom należą się od Nas gromkie i zasłużone brawa za cudowny występ oraz dojrzałość w podejściu do swojego zadania. Bardzo dziękujemy za cierpliwość, entuzjazm i  uśmiech podczas koncertu. Byliście wspaniali!

Serdecznie dziękujemy zaproszonym Gwiazdom Wieczoru - Pameli Adamik i  Jarkowi Wasikowi wraz z zespołem oraz kwartetowi wokalnemu z Filharmonii.

 

Możliwość uświetnienia naszego Koncertu Waszą obecnością bardzo wiele dla Nas znaczy. Cieszymy się, że spodobała się Wam nasza idea pomocy zwierzętom w tak niezwykły sposób.

Szczególne podziękowania składamy również Panu Dyrektorowi Opolskiej Filharmonii i wszystkim, którzy pomogli Nam w organizacji Koncertu. Jesteśmy wdzięczni za wspaniałą, otwartą postawę a także wszechstronną pomoc i gościnność jakiej doświadczyliśmy w Filharmonii.

 

Koncert wzbudził bardzo pozytywne emocje oraz przyniósł wymierną pomoc. Zrealizowaliśmy wszystkie założone cele. Impreza stanowiła artystyczną ucztę, była okazją do promocji talentów oraz ukazała wszechstronność działań związanych ze sztuką realizowanych
w Naszej Szkole. Pomogliśmy zwierzętom w sposób, który przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania.  Spełniliśmy również nasze marzenie - zintegrowaliśmy społeczność szkolną wokół wspólnej idei i to jest dla nas niezmiernie ważne. Bardzo cieszymy się, że przeżyliśmy wszyscy tak wspaniałe chwile, które pozostaną na długo w naszej pamięci.

 

Z wyrazami szacunku

- Dyrekcja NSP Nasza Szkoła

Małgorzata Jendrysik

Teresa Lauer-Jaworska

Czwartkowy wieczór w Opolskiej Filharmonii

Koncert Charytatywny - NA CZTERY ŁAPY

Koncert Charytatywny - NA CZTERY ŁAPY

Licytowane obrazy

Serdecznie zapraszamy Rodziców

na spotkanie z Dyrekcją

 

Spotkania z Rodzicami uczniów poszczególnych klas mają na celu podsumowanie pracy szkoły w bieżącym roku oraz określenie najważniejszych założeń organizacyjnych
na następny rok szkolny.

W  trakcie zebrania zostanie również omówiona treść umowy o świadczenie usług edukacyjnych w roku szkolnym 2017/18.

 

Poniedziałek 15 maja 2017

15.30 klasa I

16.15 klasa II O

17.00 klasa II P

 

Wtorek 16 maja 2017

15.30 klasa II Ż

16.30 klasa III B

17.30 klasa III A

 

Środa 17 maja 2017

16.00 klasa IV A

17.00 klasa IV B

 

Poniedziałek 22 maja 2017

16.00 klasa VI A

17.00 klasa VI B

 

Środa 24 maja 2017

16.00 klasa V A

17.00 klasa V B

 

         Z wyrazami szacunku

Dyrektor Szkoły – mgr Małgorzata Jendrysik

Dyrektor ds. dydaktycznych – mgr Teresa Lauer-Jaworska

Drodzy Rodzice Przyszłych Pierwszaków

 

Serdecznie zapraszam Państwa na spotkanie z Dyrekcją, które odbędzie się we wtorek 23 maja 2017.  o godzinie 17. 00,  w siedzibie Niepublicznej Szkoły Podstawowej NASZA SZKOŁA
w Opolu. Podczas spotkania postaramy się przybliżyć Państwu ofertę programową placówki, organizację pracy szkoły oraz planowane rozwiązania dotyczące klasy pierwszej. Na spotkanie serdecznie zapraszam również Naszych Przyszłych Uczniów, dla których w tym czasie będą zorganizowane pierwsze zapoznawcze zajęcia.

 

 

Z wyrazami szacunku

Małgorzata Jendrysik

Dyrektor NSP „Nasza Szkoła”

Szanowni Rodzice

 

Miło nam zaprosić Państwa do pięknej opolskiej Filharmonii na wyjątkowy Koncert Charytatywny „Na cztery łapy”.

 

Nasza Szkoła od wielu lat prowadzi działalność charytatywną oraz realizuje autorski innowacyjny program „Uczymy pomagać” mający na celu ukierunkowanie uczniów na gotowość niesienia pomocy. Nasze działania w dużej mierze skierowane są na pomoc zwierzętom, bowiem uwrażliwienie na los istot uzależnionych całkowicie od człowieka, pozwala na budzenie się takich ważnych uczuć jak empatia, życzliwość, współczucie, zrozumienie oraz poświęcenie dla innych.

 

Tegoroczny koncert jest już ósmą edycją tego ważnego przedsięwzięcia. Podczas koncertu będą mogli Państwo podziwiać młodych artystów, w wykonaniu utworów na fortepianie, wiolonczeli a także rockowego zespołu instrumentalno-wokalnego Naszej Szkoły. Nie zabraknie występów wokalnych naszych uczniów, którzy zaśpiewają dla Państwa znane i lubiane hity opolskich festiwali. Na naszej scenie wspólnie z uczniami wystąpi Pamela Adamik – aktorka i absolwentka PWST w Krakowie. Swoim występem koncert uświetni opolski artysta, a także Dyrektor Muzeum Opolskiej Piosenki w Opolu – Jarosław Wasik.

 

Podczas koncertu będzie prowadzona aukcja obrazów – wykonanych  przez naszych uczniów – zachęcamy do licytowania.

 

Koncert będzie się składał z dwóch części – natomiast podczas antraktu zaprosimy Państwa na wystawę prac plastycznych naszych uczniów oraz drobny poczęstunek w kawiarni Filharmonii.

 

 ŻYCZYMY WSPANIAŁYCH WRAŻEŃ

UWAGA RODZICE! ZAGROŻENIE W SIECI!

 

W internecie pojawiła się bardzo niebezpieczna gra, pod nazwą „Niebieski wieloryb”, polegająca na nakłanianiu jej uczestników do wykonywania różnych zadań w realnym życiu - włącznie z okaleczaniem się oraz próbami samobójczymi. Sprawa jest nagłaśniana w mediach, co może również stanowić pokusę dla dzieci, aby spróbować znaleźć grę
w sieci.

Apelujemy do wszystkich Rodziców o szczególną czujność oraz kontrolę nad tym,

w co grają dzieci albo z kim utrzymują kontakt poprzez portale internetowe.

 

Jednocześnie ostrzegamy, że na bazie pomysłu zaczerpniętego z "Niebieskiego wieloryba" -  powstają również jak grzyby po deszczu różne gry (czasem niewinne typu flirt towarzyski) lub grupy działające on-line, które nakłaniają uczestników do wykonywania różnych „zadań”, często nazywanych z angielskiego „Challenge”. Jest to również forma nacisku grupy na uczestnika, pewnego rodzaju mobbing on-line. Dzieci często dla zabawy wchodzą w taką grupę a potem nie mogą się wycofać (ze wstydu, strachu, potrzeby zaimponowania innym). Słowem zabawa bardzo niebezpieczna!

 

Proszę uczulić dzieci, aby pod żadnym pozorem nie dały się wciągnąć w takiego typu zabawy. W szkole pracujemy również nad zapewnieniem naszym uczniom cyberbezpieczeństwa, jednak współpraca z domem rodzinnym oraz nieustanna profilaktyka jest niezastąpiona w kształtowaniu u dzieci właściwych postaw pozwalających bezpiecznie i świadomie korzystać z dobrodziejstw nowoczesnych technologii.

KONSULTACJE W DRUGIM SEMESTRZE

 

Zachęcamy Rodziców do korzystania z możliwości konsultacji z nauczycielami uczącymi w klasach starszych. W załączeniu - terminarz konsultacji w drugim semestrze.

 

 

Konsultacje  TUTAJ

PLAN ZAJĘĆ NA DRUGI SEMESTR

 

(OBOWIĄZUJE OD 27 LUTEGO)

 

Od poniedziałku - 27 lutego obowiązuje plan zajęć ustalony przed feriami

- ale z niewielkimi zmianami.

 

Bardzo proszę o zapoznanie się z planami TUTAJ

INFORMACJA DLA RODZICÓW

 

Bieżący rok szkolny obfituje w ważne dla oświaty wydarzenia. Zmiany w prawie oświatowym są bardzo duże, obejmują swoim zasięgiem wszystkie etapy kształcenia - od przedszkola po studia wyższe. 11 stycznia br. zostały podpisane przez Prezydenta dwa dokumenty  wyznaczające i potwierdzające  kierunek zapowiadanych zmian - Ustawa Prawo oświatowe oraz przepisy wprowadzające Ustawę Prawo Oświatowe.

 

W myśl ustawy - od września 2017 r. zmieni a się struktura szkolnictwa w Polsce. Kształcenie w szkole podstawowej będzie trwało osiem lat, systematycznie wygaszane będą gimnazja.

Dla Naszej Szkoły jest to zmiana ważna i wymagająca wielu organizacyjnych  i programowych zmian.  Jesteśmy do nich przygotowani -  i co więcej - bardzo się cieszymy, że będziemy mogli naszym uczniom zapewnić jeszcze dwa lata bezpiecznego i intensywnego rozwoju.

 

Nasze plany programowe są ambitne i z pewnością zaspokoją ciekawość poznawczą młodzieży w siódmej i ósmej klasie. Będziemy stawiali duży nacisk na przygotowanie absolwentów do kontynuowania nauki w renomowanych liceach, w wybranych sprofilowanych klasach.

 

Zdajemy sobie sprawę, że uzyskanie przez Nich wysokich wyników na sprawdzianie przeprowadzanym w klasie ósmej jest również sprawą istotną, gdyż egzamin ten  będzie otwierał drzwi do wymarzonej szkoły średniej. Począwszy od klasy siódmej będzie w Naszej Szkole możliwość kształcenia w trybie dwujęzycznym - wówczas niektóre przedmioty będą prowadzone z elementami języka angielskiego.

 

Oprócz zmian programowych - bardzo istotną kwestią pozostają sprawy organizacyjne, w tym oczywiście lokalowe. W roku szkolnym 2017/18 pozostaną w murach Naszej Szkoły dwie klasy siódme oraz najprawdopodobniej zostaną przyjęte dwie klasy pierwsze - będzie zatem 14 zespołów klasowych (o dwa zespoły klasowe więcej niż w roku bieżącym).

 

Najważniejszą kwestią jest dla nas zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków nauki dla wszystkich uczniów wraz z pierwszym dzwonkiem nowego roku szkolnego.

Bieżąca kubatura budynku szkoły na to pozwala, podczas wakacji budynek będzie przygotowywany na przyjęcie wszystkich uczniów oraz zagwarantowanie dla każdego zespołu klasowego - sali wychowawczej.

Będzie również sala komputerowa oraz jadalnia - tak jak dotychczas.

 

Jest to oczywiście rozwiązanie tymczasowe - jedynie na rok szkolny 2017/18. W planach jest duża inwestycja - budowa kolejnego skrzydła szkoły, które rozwiąże wszelkie problemy lokalowe w przyszłości. Na chwilę obecną prace architektoniczne zostały zakończone, uzyskaliśmy również wszystkie niezbędne pozwolenia i zgody, czekamy na przeniesienie przyłączy gazowych oraz ECO.

 

Rozbudowa szkoły jest poważnym zobowiązaniem finansowym oraz inwestycją, która musi być przemyślana. Czasy inwestycyjnie oraz biznesowo są niepewne, naturalne jest więc, że wymagają dużej ostrożności, o czym chyba nie musimy przekonywać nikogo, kto sam prowadzi działalność prywatną.  Wbicie przysłowiowej „pierwszej łopaty” jest również uzależnione od pogody, na chwilę obecną jest to po prostu niemożliwe.

 

Dlatego pragniemy uspokoić Państwa i zapewnić, że rozbudowa szkoły jest planowana, z tym, że moment oddania nowego budynku może nie pokrywać się z dniem rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Dlatego czynimy wszystko, aby zagwarantować Naszym Uczniom dobre warunki nauki od 1 września. Wszelkie szczegóły organizacyjne odnośnie roku szkolnego 2017/18 będą omawiane z Państwem w czerwcu br., wówczas sytuacja będzie już z pewnością dużo jaśniejsza.

 

Jednocześnie zapewniamy, że Nam - jako Dyrekcji Szkoły - zależy w równym stopniu jak Rodzicom - na prowadzeniu nauki w bezpiecznych i jak najlepszych warunkach. Na progu tak wielkich zmian - programowych, prawnych i organizacyjnych apelujemy o spokój i atmosferę wzajemnego zaufania oraz wsparcia - dla dobra Naszych Uczniów.

 

Dyrekcja

Niepublicznej Szkoły Podstawowej

NASZA SZKOŁA w Opolu

Małgorzata Jendrysik

Teresa Lauer- Jaworska

WYGRALIŚMY GŁÓWNĄ NAGRODĘ W KONKURSIE EKOODKRYWCY!

 

DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE!

 

Z radością informujemy, że projekt Naszej Szkoły pod nazwą FUTURE-DESIGNERS został laureatem 4 edycji konkursu EKOODKRYWCY!

 

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, nauczycieli, rodziców oraz przyjaciół udało nam się wygrać w głosowaniu internetowym! Jednocześnie Komisja Konkursowa doceniła nasz projekt przyznając mu NAGRODĘ GŁÓWNĄ!

Bardzo się cieszymy z tego faktu i serdecznie dziękujemy za wsparcie wszystkim uczestnikom głosowania internetowego. Wygrana jest naszym wspólnym zwycięstwem!

 

Dokumenty rekrutacyjne

PODZIĘKOWANIA Z BUCKINGHAM PALACE!

 

Z ogromną przyjemnością przekazujemy całej społeczności Naszej Szkoły podziękowania, które otrzymaliśmy od Królowej Wielkiej Brytanii -  Elżbiety II - wprost z Buckingham Palace za przesłane w ubiegłym roku szkolnym życzenia z okazji 90 urodzin Jej Wysokości.

 

W kwietniu 2016 roku uczniowie z klas I-VI, w ramach programu pracy szkoły 2015/16 - W angielskim stylu, wykonali własnoręcznie 90 kartek z życzeniami dla Królowej z okazji Jej dziewięćdziesiątych urodzin. Kartki opatrzone były nie tylko oryginalnymi rysunkami ale zawierały również wspaniałe, zredagowane przez uczniów życzenia w języku angielskim. Bardzo się cieszymy, że życzenia przypadły do gustu Królowej Elżbiecie II i że otrzymaliśmy bezcenną pamiątkę w postaci królewskich podziękowań. To dla Nas wielki zaszczyt!

 

Aktualne plany zajęć

 

Finał konkursu European Language Label

 

EUROPEJSKI CERTYFIKAT INNOWACYJNOŚCI
W DZIEDZINIE NAUCZANIA JĘZYKÓW OBCYCH
DLA NASZEJ SZKOŁY!

 

W poniedziałek, 19 września podczas uroczystej gali w Ministerstwie Edukacji Narodowej
w Warszawie Nasza Szkoła została nagrodzona certyfikatem European Language Label za projekt CLIL IS EASY! Nasza Szkoła znalazła się tym samym w elitarnym gronie trzynastu instytucji, które reprezentują nasz kraj jako laureaci  XV edycji  prestiżowego konkursu o zasięgu europejskim.

Otrzymany międzynarodowy certyfikat stanowi potwierdzenie innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych honorowane w całej Unii Europejskiej.

 

OFERTA ZAJĘĆ DODATKOWYCH

 

Nasza Szkoła – organizuje dla chętnych uczniów zajęcia popołudniowe, które odbywają się

w godzinach 15.30 – 17.00, a także oferuje różnorodne formy rekreacyjno - sportowe

w czasie wolnym od zajęć. Jest to oferta dodatkowo płatna, nie ujęta w czesnym.

Zajęcia popołudniowe dla uczniów mają bardziej zindywidualizowany charakter,

są dobierane w zależności od zapotrzebowania. W ofercie znajdują się: zajęcia logopedyczne, indywidualna nauka gry na wybranym instrumencie, dodatkowe języki obce, Akademia Rozumek, robotyka oraz wiele innych form – dostosowanych do zainteresowań i potrzeb.

Na naszą propozycję składają się zajęcia prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę lub firmy zewnętrzne, uznane na opolskim rynku edukacyjnym i sportowym. Zajęcia będą odbywać się na terenie Naszej Szkoły, w godzinach popołudniowych.

Szczegóły oferty dostępne TUTAJ

PIERWSZY NUMER INFORMATORA „MERITUM”

 

Zachęcamy do zapoznania się z pierwszym w tym roku szkolnym numerem informatora

 

W numerze:

- najważniejsze informacje o programie pracy szkoły FUTURE DESIGNERS

- istotne zmiany w dokumentach szkolnych

- organizacja dnia szkolnego oraz organizacja opieki po zakończeniu 8 lekcji

- kalendarz roku szkolnego 2016/17