KOMUNIKATY

KRONIKA WYDARZEŃ SZKOLNYCH

STYCZEŃ - LUTY 2019

Styczeń i luty – to miesiące, które mijają nie wiadomo kiedy … a to za sprawą Białej Szkoły oraz Ferii zimowych, które skutecznie odrywają Nas od szkolnej rzeczywistości !

Nowy rok rozpoczęliśmy tradycyjnie na nartach – w Białce Tatrzańskiej, która jest dla Nas już stałym miejscem wypadowym na białe szaleństwo. Pod okiem instruktorów uczyliśmy się szusować na nartach
i snowboardzie, aby jak najlepiej wykorzystać nabyte umiejętności podczas całego sezonu zimowego. Wyjazd był bardzo udany – w tym roku wyjątkowo dopisały Nam warunki pogodowe oraz – jak zwykle – humory
i zdrowie.

Czas, kiedy większość z Nas uczyła się na stokach „w pięknych okolicznościach przyrody” – nasi ósmoklasiści poświęcili w szkole na intensywne przygotowywanie się do egzaminu , a reprezentanci szkoły – brali udział
w kolejnym – miejskim już etapie Konkursów Przedmiotowych oraz w Olimpusku z chemii. Uczniowie, którzy nie pojechali na Białą Szkołę mieli zorganizowane ciekawe zajęcia na miejscu – więc ten czas wszystkim minął niepostrzeżenie.

-----  BIAŁA SZKOŁA   -----

Jeszcze przed feriami obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka . Naszym zdaniem to jedno z najpiękniejszych świąt w roku szkolnym, ponieważ wiąże się z zaproszeniem do szkoły wspaniałych i najukochańszych Gości! Radosnym uśmiechom i uściskom Wnucząt i Dziadków nie było końca – Niech Nam żyją STO LAT!

-----  DZIEŃ BABCI I DZIADKA   -----

Pierwszy semestr dobiegł końca, wraz z początkiem lutego rozpoczęliśmy ferie zimowe, a potem semestr drugi. Tym samym wkroczyliśmy w drugą część programu pracy szkoły Science is everywhere! – pod hasłem Twarze Nauki.

Będziemy zajmować się postaciami reprezentującymi różne dziedziny nauki – po to, aby poznać ich dorobek
i wkład w rozwój naszej cywilizacji i postępu naukowo-technicznego. Realizując program pracy, nasi uczniowie i nauczyciele mocno zaangażowali się w promocję nowoczesnych technologii, korzystamy
z rzeczywistości rozszerzonej, zaczęliśmy poznawanie z uczniami podstaw elektroniki z systemami ARDUINO, tworzymy projekty wydruków 3D oraz uczymy korzystania z drukarek 3D, które są coraz częściej wykorzystywane w różnych dziedzinach życia.

-----  DRUK 3D   -----

Przełom semestrów to dla Naszej Szkoły pasmo sukcesów – znamy już wyniki Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, rozstrzygnięte zostały też różne inne zawody i konkursy. Mamy się czym pochwalić!

W Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych Nasi reprezentanci podbili dotychczasowy rekord szkoły, zdobywając:

- 7 tytułów LAUREATA w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego

- 5 tytułów LAUREATA w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym

- 2 tytuły FINALISTY w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego

Nasi reprezentanci w międzyszkolnych zawodach sportowych również mogą pochwalić się pięknymi osiągnięciami:

- Mistrzostwa Opola Szkół Podstawowych w narciarstwie zjazdowym – 3 złote medale, 1 brązowy

- Opolska Liga Robotów – II miejsce w kategorii Lego Sumo

- Eliminacje Mistrzostw Opola w koszykówce – awans do półfinału

Lego Sumo

Wszystkim Uczniom – bohaterom sukcesów Szkoły – składamy serdeczne podziękowania za trud

i wysiłek włożony w przygotowanie do konkursów i gratulujemy tak wspaniałych wyników! Słowa podziękowania należą się również Nauczycielom za „wyłowienie i oszlifowanie diamentów”, dostrzeżenie i rozwijanie talentu oraz codzienną troskę o wysoki poziom nauczania w Naszej Szkole.

Szkoła, jako placówka, stale się rozwija, co  owocuje wspaniałymi osiągnięciami. Na początku roku został rozstrzygnięty Międzynarodowy Konkurs na najlepsze Centrum Przygotowawcze do Egzaminów Cambridge – Best Preparation Centre Awards. Nasza Szkoła okazała się NAJLEPSZA
W POLSCE!
Jury, któremu przewodniczył Guy Chapman, Head of Schools, Cambridge Assessment English, przyznało Nasze Szkole tytuł Zwycięzcy w kategorii BEST CAMBRIDGE ENGLISH EXAMS USER. Przedstawiciele Naszej Szkoły spędzą pod koniec marca dwa dni w Cambridge, w Wielkiej Brytanii,
w towarzystwie laureatów konkursu z pięciu innych krajów Europy.

Otrzymaliśmy również po raz drugi z rzędu tytuł Szkoły Dobrze Zaprojektowanej w uznaniu naszej systematycznej pracy nad promocją metody projektu w szkole.

-----  KOSZYKÓWKA   -----

Luty pożegnaliśmy obchodami Tłustego Czwartku oraz przepiękną wystawą prac uczniów klas starszych - Barwy Karnawału. Przygotowujemy się do Wiosny, która wraz z pierwszymi promykami słońca przyniesie Nam nowe wyzwania i niezliczoną ilość pomysłów do realizacji.

Zapraszamy do śledzenia na bieżąco

pracy Naszej Szkoły na szkolnym FB

oraz na stronie.