Nasza Szkoła
Szkoła Jutra

Szkoła to miejsce, które powinno otwierać możliwości na poznawanie świata przez różnego rodzaju formy

Zarówno te tradycyjne jak i nowoczesne. Mocno rozwijająca się technologia pozwala na wykorzystanie niestandardowych metod nauczania, które kiedyś były tylko wyobrażeniem, a dzisiaj są już rzeczywistością.

Technologia nabrała zupełnie nowego znaczenia

Jest ona nieodłącznym elementem pracy w tym pracy nauczycieli,  która pozwala na odkrywanie nowych rozwiązań. Uczniowie reagują żywiołowo, chętnie biorą udział w lekcji, korzystają z elektronicznych notatek, e-booków, a nauczyciele nie popadają w rutynę.

Technologia w szkole postrzegana jest jako element nowoczesnej edukacji, która w połączeniu z tradycyjnym modelem nauczania daje wiele więcej możliwości. Jesteśmy przekonani, że taki kierunek pozwoli na zbudowanie szkoły na miarę XXI wieku – Szkoły Jutra.

Lekcja z iPad’em

Wykorzystanie iPada na przedmiotach szkolnych 

 1. Język polski
 2. Języki obce
 3. Matematyka
 4. Fizyka
 5. Chemia
 6. Biologia
 7. Geografia
 8. Informatyka
 9. Historia
 10. Zajęcia artystyczne 

Aplikacje

Dzięki wbudowanym aplikacjom oraz możliwości pobrania ich z szerokiej oferty AppStore uczniowie i nauczyciele tworzą ciekawe i interesujące lekcje, które są jednocześnie interaktywne, a system szybkiego wyszukiwania informacji pomaga w efektywniejszym procesie uczenia się. Przestrzeń chmurowa iCloud daje możliwość przechowywania dokumentów, prezentacji i wszystkich prac uczniów w jednym miejscu. 

ipady-foty-13

Personalizacja

Każde urządzenie może zostać spersonalizowane pod kątem potrzeb ucznia. iPad zawiera ustawienia, które pomogą dopasować go w obszarze:

 • Wzorku
 • Słuchu i mowy
 • Sprawności fizycznej i zdolności motorycznych
 • Zdolności poznawczych, pisania i czytania

Praca w systemie 1:1

Każdy nauczyciel i każdy uczeń pracuje na swoim własnym urządzeniu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nauka z wykorzystaniem iPada przyniesie zamierzony efekt. Wszystkie urządzenia są wpięte w szkolny system zarządzania z imiennym kontem Appleid. Spersonalizowana nauka 1:1 daje możliwość uczenia się niezależnie, współpracę z innymi uczniami i nauczycielami oraz szybką komunikację z wykorzystaniem dostępnych funkcji samego urządzenia.

Podczas procesu uczenia się wykorzystujemy wszystkie swoje zmysły. Praca z Ipadem pozwala uczniowi uruchomić słuch, dotyk oraz wzrok – słuchanie audiobooków, obsługa aplikacji czy oglądanie prezentacji również 3D to tylko niektóre elementy, które pozwalają poprawę jakości uczenia się.

Szkolenie Nauczycieli

Nasza kadra bierze udział w szkoleniach z zakresu doskonalenia kompetencji. Przy wprowadzeniu modelu nauczania z wykorzystaniem iPada cykl szkoleń to nieodłączny element pracy.

Nauczyciel przygotowując lekcje korzysta z metod aktywnych, tworząc interaktywne zajęcia z iPadem oraz metodą mieszaną – Blended Learning. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli wzajemna inspiracja stanowi integralny element pracy.

Każdy nauczyciel i każdy uczeń pracuje na swoim własnym urządzeniu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nauka z wykorzystaniem iPada przyniesie zamierzony efekt. Wszystkie urządzenia są wpięte w szkolny system zarządzania z imiennym kontem Appleid. Spersonalizowana nauka 1:1 daje możliwość uczenia się niezależnie, współpracę z innymi uczniami i nauczycielami oraz szybką komunikację z wykorzystaniem dostępnych funkcji samego urządzenia.

Nowoczesne pracownie

Samo korzystanie z urządzeń elektronicznych na lekcjach nie byłoby w pełni możliwe gdyby nie nowoczesny sprzęt znajdujący się w salach lekcyjnych. Każda pracownia jest wyposażona w monitory interaktywne oraz kostki Apple TV umożliwiające bezprzewodowe łączenie się iPadów z ekranem. Dzięki takiemu rozwiązaniu zarówno uczeń jak i nauczyciel może prezentować swoją pracę na dużym ekranie. Dodatkowo szkolna sieć internetowa została przystosowana na potrzeby korzystania z urządzeń elektronicznych w tak dużej liczbie.

Gry na iPadzie

Nasza Szkoła wykorzystuje iPada wyłącznie w celach edukacyjnych. Instalowanie gier rozrywkowych jest zabronione. Uczniowie mogą korzystać z gier edukacyjnych wskazanych przez nauczyciela. Szkolny system zarządzania pozwala kontrolować urządzenia uczniów.

ipady-foty-6

Nowoczesny model nauczania

o taki, który pozwala rozwijać skrzydła nauczycielowi i uczniowi. Wykorzystanie technologii na lekcjach to uzupełnienie tradycyjnego modelu nauczania. Nie zapominamy o zeszytach, książkach bo to one stanowią fundament nauczania, który pozwolił na wdrożenie dzisiejszych rozwiązań. Jesteśmy przekonani, że wzbogacenie procesu nauczania z wykorzystaniem Ipada jest przyszłościowym kierunkiem, który będzie budował i odkrywał Szkołę Jutra.