You are currently viewing Sport w „Naszej Szkole”

Sport w „Naszej Szkole”

Uczniowie „Naszej Szkoły” przez cały rok uczestniczą w zawodach sportowych według kalendarza MOS. Nasi sportowcy dają z siebie wszystko, a na efekty nie trzeba długo czekać. Przedstawiamy tylko niektóre zwycięstwa z II semestru.

Mistrzowie Województwa Opolskiego w piłce nożnej: Piotrek R., Vincent, Wojtek, Cristian, Dawid, Maxim, Kuba, Piotrek Sz., Szymon, Filip, Karol.

Mistrzyni „Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich” z awansem do zawodów ogólnopolskich, które odbędą się we wrześniu w Toruniu- Jagna, 3a.

Wicemistrzyni Europy w szachach klasycznych: Bao Anh Angelina Nguyen Doan.

Wicemistrzowie Województwa Opolskiego w siatkówce plażowej – Bartek z 8b oraz Janek z 8c.

5-6 miejsce w województwie opolskim- „Puchar Tymbarku”- drużyna dziewcząt.

Uczniowie klas 1- reprezentanci Naszej Szkoły w kategorii chłopców z klas pierwszych dotarli aż do ćwierćfinału „Pucharu Tymbarku”! 

Mistrzostwa Opola w pływaniu: sztafeta dziewcząt 6×25 m stylem dowolnym w składzie: Magda 6a, Klara 4a, Milena 5a, Emilia 5a, Olga, 4b, Paulina 4b zdobyły 5 miejsce! 
Sztafeta chłopców 6x25m stylem dowolnym w składzie: Olek 6a, Maxim 6a, Mateusz 7a, Mikołaj 5b, Borys 6b, Wiktor 5a wywalczyli brązowy medal! 

Ponadto, medale w poszczególnych kategoriach indywidualnie zdobyli:
Styl dowolny: Borys K. 6b – złoto 
Styl grzbietowy : Olek S. 6a – srebro 
Styl motylkowy : Maxim C. 6a – złoto

Wicemistrzyni Opola w biegach przełajowych- Maja Sz. z klasy 7 

Wicemistrzyni Opola w narciarstwie zjazdowym: Jagna kl. 3a.
Reprezentacja narciarska wystąpiła w składzie: Olek, Oskar, Alessio, Michał, Julia, Hania, Maciek K., Maciek S., Jagna, Olga, Ksawery, Lena, Dagmara.

Należy pamiętać, że każdy szczebel zawodów jest coraz trudniejszy. Najpierw należy pokonać przeciwników w mieście, następnie w województwie, aby móc wystąpić w zawodach na arenie krajowej i europejskiej. Jak widać, Nasi Uczniowie idą jak burza. Trzymamy kciuki za wszystkich! Niech moc będzie z Wami!